rtepp

Mají piloti vrtulníků padáky? Já myslím že nemají a nevím z jakého důvodu.

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli nedošlo k nějakým změnám,tak nemají.S vrtulníkem se dá „přistát“,i když motor nefunguje.Listy rororu se dají přestavit tak,že umožní nouzové přistání.Samozřejmě to není stoprocentní způsob,ale je to možnost.
Doplňuji:
Jenom dodám,že piloti tato nouzová přistání nacvičovali.A tak jako nemají padáky piloti dopravních letadel,nemněli je ani piloti vrtulníků na letišti,kde jsem sloužil,protože i oni přepravují další pasažéry.Létali jsme z Bechyně do Pardubic.

Další odpovědi
anonym

Maji je a znam i nekolik pilotu – mam kamarady voj. piloty . Nejak na nich sedi. Videla jsem to. Uz jsem i vrtulnikem letela – Mig 24 , ale me padak nedali. 🙂 -iv-
Doplňuji:
Radsi jeste dopisuji , ze to bylo v roce 1988 , tak snad se v ramci setreni nic nezmnenilo ! Poradavali se drive letecke dny v Plzni na borech. 🙂

sonip

Vrtulníkem lze někdy přistát t.zv. autorotací, více na:

Zdroj: http://www.vrtul­nik.cz/teorie/pi­lotaz.htm

Terryle

Mňo, taky se mi to moc nezdá, nic proti -iv- :o) Už jen proto, že vyskakovat z padajícího vrtulníku by bylo dost o tlamičku, pilot by nejspíš dosáhl toho, že by potrhal sebe nebo padák o dotáčející se vrtuli :o/ Nicméně nejlepší kamarád lítá s Mi-17, tak se ho optám, až ho uvidím. Už je na moje zákeřný lítací dotazy zvyklej :o))))

anonym

Dneska se tu s Tomem asi porveme. Uz mam jednu bitku domluvenou s Dedoupetrem. 🙂 Padak tam urcite byl – to vim … a pak myslim , ten vrtulnik mel 2 motory ( mluvim o Mig 24 ) a kdyz jeden , ten hlavni vysadil , tak prepli na nahradni. Ale stalo se , a znam bohuzel vice mladych chlapu – tatu od rodin , kteri se takhle zabili. I primo v Plzni. Vrtulnik je tezkej .. nedoleti jen vrtuli. Piloti se nemuzou ale katapultovat. Padak maji , ze nejak mohli jen vyskocit. A i to se stavalo… mozna je to nekde na int. Ale mluvim o roku 1988 a jednom typu vrt. Ju ?? 🙂

led

bitkárka -iv-
pravdu máte obaja. Vrtulník je naozaj ťažký ale skúste si pozrieť niečo o autorotácii. Ako píše Tom, pri páde sa vrtule prepnú do autorotácie, ktorá spomalí pád.
A že vám nedali padák? Veď vy by ste počas pádu hovorili silou reaktívneho motora proti zemi a váš pád by sa spomalil 😁 (nič v zlom, aj ja rada rozprávam)

anonym

Jasny .. 🙂 Az ted jsem se vratila k diskuzi. 🙂