Mají něco společného oční řasy a mořské řasy? Jaké jiné typy řas ještě existují?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

K první otázce: nemají.
K druhé otázce: jednoduše zelené řasy, červené, hnědé, a ty mohou být:
sladkovodní řasy – v našich tekoucích či stojatých vodách (Cladophora, Scenedesmus, Pediastrum…),
psychrofilní – neboli také „sněžné“, rostoucí na sněhu, např. v Krkonoších způsobující růžový sníh Chlamydomonas nivalis,
aerofytické – rostoucí na borkách stromů, střechách domů, na zemi v trávě (Trentepohlia, Apatococcus…),
halofilní – které mají rády vyšší koncentraci solí v půdě či vodě, což nezahrnuje moře (Dunaliella salina),
alkalofilní – žijí při pH > 7 (Cyanidium caldarium),
acidofilní – žijí při pH < 7 (Plectonema nostocorum),
… je jich dost.