Gestas

Mají něco společného Britské listy a Velká Británie?

Nejlepší odpověď
led

Ano, orientujú sa prevažne na „témata, o nichž se podle redaktorů „v České republice příliš nemluví“ a která mají přispět ke „konfrontaci myšlenek mezi Západem a Českou republikou“…
Zakladatelem a vydavatelem byl v letech 1996–2001 Jan Čulík, který žije ve Skotsku a v ČR a přednáší bohemistiku na Glasgowské universitě…
Deklarují také svoji příslušnost k tradici britské a americké nezávislé žurnalistiky…“
citáty v češtine z https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Britsk%C3%A9_lis­ty

Další odpovědi
Drap

Ano, společné mají v názvu a ještě snad, že některé články překládají z anglických zdrojů.

dubraro

Jejich původním cílem bylo poskytovat v češtině zpravodajství a publicistiku z Velké Británie. Na začátku byly součástí webu Neviditelný pes.

anonym

V podstatě nic. Britské listy spadají do kategorie fake news (nebo se přinejmenším pohybují na jejich hraně). A protože operují s vysokým množstvím nijak neověřených informací bez zdrojů, musí pochopitelně důvěryhodnost vzbuzovat nějak prvoplánově, třeba názvem domény. „Britské listy“ je název který dává pocit že informace pochází zvenčí a obchází místní domnělou cenzuru, to je zřejmě jediný důvod tohoto názvu. Kdyby to nebyly Britské listy jmenovalo by se to zřejmě Nejdůvěryhodnější nezaujaté zpravodajství na internetu . cz 😁 Přirozeně racionální čtenář pochopí že nezávislá žurnalistika a bulvár který píše cokoliv aniž by se obtěžoval s ověřováním faktů není úplně totéž, ale většině lidí postačí jen ten dobrý pocit z důvěryhodného názvu domény a médiu věří.

mzm

ge0rge: nepletete si to s parlamentními listy?

xxx3

Taky bych řekl…Když jsem se teď schválně podíval, tak se dá konstatovat, že tam jsou články typu komentářů k dění u nás i ve světě (v zásadě nijak radikální – k fantasmagoriím z Parlamentních listů se to ani zdaleka neblíží), několik různých zpráv ze světa se svědomitě uváděnými zdroji, připomínka J. Palacha…