maschin

Mají námořníci na válečných lodích ruční zbraně?

Asi je to hloupá otázka. Ale mají námořníci na válečných lodích nebo ponorek ruční zbraně např. samopaly, pušky, pistole, kulomety, ruční granáty? Všude čtu akorát o výzbroji plavidel jako torpéda, hlubinné pumy, řízené rakety, kanony atd. Z logiky věci by asi něco mít měli, co kdyby ztroskotali na ostrově kanibalů že?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano ve výbavě válečných lodí jsou i ruční zbraně. Např. strážní služba apod. mají k dispozici pistoli nebo tebou zmiňovaný samopal.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ty jsi nikdy neviděl žádnej film o mariňákách ??? … neva, tak si pamatuj, že každý, opakuju každý voják má přidělenou osobní zbraň …

Bičiště

Určitě mají, je to tradice. Přeci nepůjdou proti vzbouřencům elektromagnetickým torpédem. Kapitán lodi má i pravomoc soudce, a když udělí trest smrti,tak palná zbraň je to nejlepší k výkonu spravedlnosti.

Dochy

Osobně si myslím, že zbraně mají na palubě, ale standardně uzamčené ve zbrojnici. Obvykle není nutné na těchto plavidlech po sobě střílet a služba spočívá spíše v plnění jiných úkolů než se zrovna starat co dělá můj osobní samopal…