kurec

Mají na policii někoho, kdo umí asijské jazyky?

Jestliže turista z Asie umí jen svůj rodný jazyk a chytí ho revizor, tak revizor pak volá automaticky policii, ale myslíte si, že na policii mají někoho tak chytrého, co umí aspoň nějaký asijský jazyk?

Nejlepší odpověď
pan Straka

Tyhle věci se řeší přes tlumočníka. Ten je ve většině případů placený a využívá se převážně ve vážnějších situacích než když se revizor nemůže domluvit s černým pasažérem.

Úkolem policie je v případě jízdy na černo pouze černého pasažéra ztotožnit. V případě, že tedy předloží doklad totožnosti, se předá totožnost černého pasažéra revizorovi a je pak na příslušném dopravním podniku, aby pokutu za černou jízdu vymáhal. Pokud černý pasažér s revizorem spolupracuje, není přítomnost policie na místě vůbec nutná.

Další odpovědi
Kryšpín

Ano mají rovněž dohody s překladateli, ovšem často není hned po ruce a občas když provede CP šťáru tak některý rákosník uteče nechá svůj kutloch napospas, anebo začne já neumet cesky.