Mirdas

Mají maturity očekávanou úroveň ?

Mnoho zaměstnání je podmíněno maturitou.
Ovšem od maturantů se má očekávat určitá úroveň znalostí a dnes se mne naopak alespoň zdá že jsou stále častější dohady zda není skládání maturity naopak příliš náročné a z čeho se vůbec má skládat.
Pro jaké nastavení jste ochotni zvednout ruku ?
Doplňuji:

A kde píši že je náročná ?

Naopak jsem pro větší náročnost, aby člověk s glejtem maturanta měl svou váhu a neobdržel jej " jen za docházku " !
Jsem také pro celostátní jednotné maturity odpovídající očekávané úrovně vystudujících středoškoláků.

A z kolika a kterých předmětů ?
_

Nejlepší odpověď
Quimby

Maturita, že je náročná? :D

Třeba státní maturita z matematiky je naprosto směšná, ta má k náročnosti dost daleko.

Další odpovědi
Hlada

Rozdělení inteligence v populaci je historicky stejné. Přesto v posledních letech narůstá počet středních škol a maturantů. Na střední školy se tak dostávají žáci, kteří by dříve šli na učiliště, nejsou schopni požadavky střední školy zvládnout, proto se jim zdá maturita náročná. Požadavky škol bylo nutné snížit, např. zrušením povinné matematiky. Do praxe se tak dostávají lidé, kteří nemají teoretické znalosti a nejsou použitelní ani jako řemeslníci. Zaměstnavatelé o ně nemají zájem a proto často končí na ÚP.
Jsem pro návrat učňovského školství. Maturita by měla zůstat náročná s povinnou matematikou.

Emefej

Udělal jsem si zkušební maturitní testy z matematiky a jejich náročnost byla směšná.