MonkeyKing

Mají liberální rodiče konzervativní děti a naopak?

např. konzervativní rodiče z 40. a 50. let v usa „vychovali“ hippies 60. let

Odpovědi
Drap

Mohou mít, ale neni to pravidlem. Nelze takto zevšeobecňovat.

Kepler

Podle mých vlastních zkušeností a zkušeností z okolí mívají konzervativní rodiče často volnomyšlenkářské děti. Záleží na jejich nátuře a ta není dána jen výchovou. Pokud berou své rodiče jako odstrašující příklad, je to jasné. Na druhé straně liberální rodiče ze svého dítěte nikdy neudělají konzervativce, protože se se rošťákovi výchova rodičů líbila a tak v tom pokračuje.

Kelt

Děti mohou být stejné jako rodiče, nebo zcela jiné než rodiče a nebo něco mezi tím. A kdyby se dělal pokus, že by se rodiče věnovali dětem x % času, dále by měli stejnou zábavu a prostředí, Tedy stejné podmínky, nebudou stejné děti.

Palpatine

Keplere nemáš pravdu. Mě vychovali poměrně liberální rodiče a přesto mám víceméně konzervativní názory. Respektive jsem spíše centrista. Ale jako liberál bych se rozhodně neoznačil, i přestože mí rodiče byli.

Kepler

Jo, to je možné. Jak jsem napsal, záleží na nátuře a možná tví rodiče pro tebe nebyli příkladem.