Miroslavst

Mají letadla ve standardní výbavě

ruční brzdu?
a dá se použít i za letu?
http://www.car-multimedia.cz/516-1076-thickbox/fabia-i-vrs-kozene-madlo-rucni-brzdy.jpg

Nejlepší odpověď
irij

Tak to vím naprosto přesně. Mají a dokonce s kadencí tatatatata
a někdy ještě větší.

Další odpovědi
BEAES

Tak nějak…
U letadel, která nemají zpátečku (to jsou hlavně menší letadla) dejte motor na tah nula a počkejte až zastaví, brzdy používejte co nejméně. Pokud vidíte, že byste přejeli, použijte brzdy dříve.

U letadel, kde je možnost zpětného tahu (hlavně prudové a turbovrtulové), ho dejte okamžitě po dosednutí všech kol. Pod rychlostí 60 uzlů dejte tah nula a použijte brzdy. Pokud vidíte, že byste přejeli, použijte brzdy dříve.

Vždy když to jde, dejte na 100% vzdušné brzdy po dosednutí zadních kol a použijte je až do úplného zastavení.

anonym

Japa by to nešlo,od čeho jsou ty ruční brzdy?Když letadla lítají-tak i za letu!To dá rozum!