Rokio

Mají lepší charakter psi, nebo kočky (v průměru)?

Podle mě rozhodně psi. Pes je svému pánovi bezmezně oddaný, poslechne ho na slovo, pokud je cvičený, může pracovat například u policie, jako herec, slepecký pes apod. Jedna z mála nevýhod psů patří obžérství a nekultivované stravování. Dále pak mají podivný pokrm jako svůj nejoblíbenější.

Kočky naproti tomu mají svého pána, nebo spíš partnera rádi, ale nejsou mu tak oddané, nejsou stoprocentně věrné a nedbají tolik povelům.

Sumo sumárum, psi mají v průměru kladný charakter a kočky neutrální.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

"Jedno zamyšlení, které rozdíl mezi kočkou a psem vystihuje naprosto dokonale:

Pes si myslí – stará se o mě, krmí mě, hladí mě, dává mi střechu nad hlavou – určitě JE bohem.

Kočka si myslí – stará se o mě, krmí mě, hladí mě, dává mi střechu nad hlavou – určitě JSEM bohem.
http://www.re­gioboreas.cz/in­dex.php?p=13

„Jak odlišný je život se psem a s kočkou? Souhrn 11 nejvtipnějších rozdílů“
Prý pro chlapy, tak si pročtěte. …

http://www.prochla­py.cz/clanky/roz­dil-kockou-psem-vtipny-souhrn-jedenacti

Názory se liší – milovníci psů x milovníci koček – každý ví své.

Měla jsem kočky i psa, ale kdybych si měla teď vybrat, tak kvůli procházce spíš psa.

Další odpovědi
jepik

psi

Lukes888

psi

ivzez

jiná odpověď

O charakteru lze mluvit u lidí, u člověka.
U zvířat jen v přeneseném smyslu. Pokud porovnávat, pak podle mne
nikoliv mezi různými druhy, nýbrž mezi jednotlivci určitého plemene.

To, co připisuješ psům → obžerství apod., je nesmysl.
Člověk může své jednání posuzovat, může je kontrolovat,
případně korigovat svou vůlí. Pes ne.

PS:
Kočky jsou ženského rodu → nemají rádi.
A podle mne ani rády.
Zvířatům bychom neměli připisovat lidské city, vlastnosti
ani emoce. Vím, že to někdy svádí, ale není to správné.

Jan Kunčar

psi

Vyzkoušeno.

Helpma

kočky