dudu

Mají kuřáci stále ještě pocit křivdy a omezení svobody?

Ve čtvrtečním pořadu „Máte slovo“ předseda Senátu Kubera opět lamentoval kvůli omezování kuřáků a poukazoval na z toho plynoucí negativní dopady jako nedopalky před provozovnami, špatný příklad mládeži a pocity psychické újmy. V rodině i mezi mými přáteli je nejméně polovina kuřáků, kteří se však s pocity dědy Kubery neztotožňují. Např. zeťák potvrzuje, že díky omezením kouří méně, jeho oblečení až tak nepáchne a pobyt s cigaretou před hospodou mu nevadí, ba naopak. A není sám, spíše patří k většině z okolí. Který z názorů či pocitů sdílíte vy, případně Vaši přátelé a známí.

Nejlepší odpověď
Drap

Někteří ano, někteří ne. Tady nejde o kouření, ale o postupné omezování všech možných svobod. Za chvíli nám bude EU diktovat, co máme jíst, kdy to máme jíst, v jaké kvalitě a podobně. S kampaní přesvědčit nás o tom co si máme myslet media už dávno začala.

Další odpovědi
ten který je

Abych stál před hospodou s cigárem jako nějaký bezdomovec,tak to radši nikam nechodím.Všeobecně si myslím že je horší alkohol než tabák.Ještě jsem neviděl nikoho kdo by pod vlivem tabáku byl agresivní,nes­polehlivý v zaměstnání nebo byl příčinou rozpadu rodiny.Dále si myslím že stát nemá co kecat do soukromého vlastnictví.

Kepler

Mně osobně omezení moc nevadí, protože do hospody chodím zřídkakdy. Do nejdelší smrti ale nepochopím, proč není možné provozovat hospody pro kuřáky. Každý my měl možnost vybrat si. Takhle je to prachsprostá diskriminace.

elkon

Kuřáci jsou bezohlední, tak bylo potřeba zakročit. Když si chtějí ničit zdraví, tak to mohou dělat doma a neotravovat ostatní. A to že se kolem hospod válí nedopalky, je přesně jejich vizitka, nejsou ani schopni po sobě uklidit. Pár tisíc pokuty by to jistě spravilo.

ivzez

Já to nevnímám jako omezování kuřáků, ale jako omezování
podnikatelů a majitelů. Ti jediní by měli mít právo určit, jestli chtějí
provozovat kuřácký nebo nekuřácký podnik.

Nesouhlasím s názorem Rokia.
Podle mne by podnik měl být buď kuřácký nebo nekuřácký. Pokud nejde
o dvě různé budovy, nedá se jeden prostor dostatečně oddělit od druhého.
I obsluha přecházela z jednoho prostoru do druhého, společná chodba …

Zákaz kouření v době podávání obědů v hospodě,
jejíž stěny, záclony i čalounění byly načichlé kouřem,
jsem vnímala jako výsměch.

hapiky

My nekuřáci jsme rádi. Náš pocit křivdy byl, když jsem kdysi zašel na pár piv, musel jsem sedět v páchnoucí místnosti. Kdyby se zákazem kouření v hospodách a restauracích souhlasila pouhá polovina kuřáků, je to pro drtivou většinu lidí přínos. Proč si někteří nemůžou stále připustit, že byli dříve dlouhé roky omezovaní nekuřáci. To bylo asi v pořádku, protože ve skutečnosti kuřáci omezováni nejsou, jen jim je zabráněno omezovat svým kouřem jiné návštěvníky.

nyjono

Já nekouřím, tak to nějak neřeším.
Kamarádka, kuřačka, říkala, že se jí nechce chodit ven, že si to cígo nevychutná tak, jako když sedí u skleničky.
Takže omezila restaurační návštěvy a dá si doma.

jáára

Jsem kuřák a nevadí mi zákaz kouření v hospodách.

TiaMa

Obecně mi to nevadí, byla jsem zvyklá na nekuřácké hospody i předtím. I když bych uvítala možnost rozhodnout se, do jaké provozovny zrovna jít.
Na druhou stranu v létě jsem teď vědomě neohleduplnější na zahrádkách. Pokud někomu po větru kouř vadí, prosím, máte pro sebe celý vnitřek restaurace.

Edison

Hapiky: Stejně, jako si vybíráš obchod do kterého půjdeš, protože tam maj tamto a do kterého nepůjdeš, protože se Ti nelíbí pokladní sis mohl vybrat, do které hospody půjdeš a do které nepůjdeš. To nakonec dnes můžeš taky. Ale kuřákům je toto ZÁKLADNÍ právo výběru hrubě upíráno stejně, jako právo podnikatele si svobodně zvolit, jak bude svůj podnik provozovat.

hapiky

To jsou plané argumenty. Kuřákům není nic upíráno, jen je jim zabráněno škodit jiným.

Edison

Je jim upíráno. Podle Tvé logiky bys měl být odstraněn ze světa, protože ostatním ubíráš kyslík!!! Jiní si nemusejí nechat přeci škodit tím, že půjdou 'do nekuřácké hospody! A že jich bylo a tehdy si i pan hospodský měl PRÁVO vybrat, jakou hospodu bude mít. A tak to bylo v pořádku!

Kepler

hapiky: v kuřáckých hospodách i jiných zařízeních by přece kuřáci nikoho neomezovali. Nikdo by nekuřáky nenutil, aby tam chodili.

hapiky

Kuřáci obtěžují také kuřáky. Ti nemohou protestovat, neboť sami obtěžují. Omezovaný by měl být ten, kdo obtěžuje jiné. To je stará pravda. Je jen správné, když nikdo neobtěžuje nikoho.
Rady pro nekuřáky typu chodit do jiného lokálu, je ubohá argumentace.

Kepler

Ještě jsem neslyšel o kuřákovi, který by byl netolerantní k jinému kuřákovi, ale budiž. Jistá pravidla musí být vymezena. Vadilo by mi, kdyby mi někdo hulil v nemocnici na pokoji. Ale zákaz kouření v hospodě je nepřirozené. Ubohá argumentace to není, já bych zase nesměl do do nekuřácké hospody, ať si každý vybere, co mu vyhovuje. Připadá mi to jako zákaz výkonu povolání hasiči, který je kuřák. Nebo zákaz vstupu nekuřákovi, protože je blonďák.

Rokio

Kepler: Podle mě by měly být buďto nekuřácké restaurace a hospody nebo hospody rozdělené na kuřáckou a nekuřáckou část. Hospoda, která je stoprocentně kuřácká, je dle mého názoru špatná. Myslím si, že kuřáci by měli mít možnost mít v hospodě svojí kuřáckou část za předpokladu, že zde bude i nekuřácká část. Standardní restaurace a výše by měly být vždycky nekuřácké.