kurec

Mají koně z právního hlediska povolen vjezd (vstup) na dálnici?

Odpovědi
Dochy

Klidně mohou jet po dálnici pokud budou správně přikurtováni v přívěsu určeném pro převážení koní a za odpovídajícím vozidlem tak aby celá souprava splňovala podmínky pro vjezd na dálnici… (kromě jiného schopnost na rovině dosáhnout a udržet rychlost alespoň 80km/h.
Kůň sám tuto podmínku nesplní a ve spojení s jezdcem už teprv ne.

Rafaelo111

asi bude brzdou provozu nebo spíše nebezpečný jak pro sebe tak pro ostatní provozu jako cyklista na kole

Mr. Marek

Vzhledem k tomu, že na dálnici je avizovaná minimální rychlost pro účastníky provozu, pak toto kůň nemůže splňovat. Nebo jste někdy viděl koně na dálnici?

elkon

Živé zvíře na dálnici nesmí.

Pepa25

Účastníkům provozu na pozemních komunikacích, kteří nesplňují požadavek nejvyšší dovolená rychlost min 80 Km/h (resp. u MHD v obcích min. 65 km/h), je zakázán vstup na dálnici, chůze a jízda po dálnici mimo obslužná zařízení dálnice.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361/zneni-20201001#f2084539

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Pepa25 – oprav se :)