Avatar uživatele
xiperio

Mají kněží svědomí? Nebo jsou v tomto směru tzv. „pokřivení?“

Už se to tady omílalo mnohokrát – Zpovědní tajemství. Jaké má asi kněz svědomí, když na jedné straně dodržel zpovědní tajemství a na druhé straně z toho titulu došlo k vraždě dítěte sadistickým vrahem? Vždyť Bible říká, že lidský život máme ochraňovat. Zakazují interupce, eutanázie, ale na druhé straně se schovávají za něco, o čem není v Bibli ani zmínka. Není to tak trochu pokrytectví? Jak mu asi je, když se pak dívá do jeho hrobu. Může klidně spávat? Není to už přežitek a neměla by sama církev určit, nějaké hranice? Zpovídajícímu se sice uleví, ale stejně někdo zemře. Není to kontraproduktivní? Nebo řekl bych, že dokonce zvrácenost?

Zajímavá 0 před 1111 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… co blázníš ??? … kněží a svědomí ??? … to si koupí za pár odpustků !!! … a to co popisuješ a na co se ptáš, je otázkou zdravého rozumu, a ten si ani za peníze nekoupíš a u církve nenajdeš !!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Otázka je zmatená až nesmyslná. Jak může „z titulu zpovědi“ dojít k vraždě dítěte?

  1. pokud by se někdo z něčeho takového zpovídal, tak nedostane rozhřešení, doud se nepřizná, nepodstoupí ochrannou léčbu atd.
  2. pokud se to dosud nestalo – to jakože by k tomu kněz u zpovědi naváděl??!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Podobný režim má třeba lékař vůči svému pacientovi či advokát ke klientovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Zdravý rozum je jedna věc a jak kdo koná je druhá. Ptám se, jestli by se i sama církev nad tím neměla zamyslet, jednat dle zdravého rozumu. Jelikož se mi zdá, že něco kážou, ale rozum mi to nebere.

před 1111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jak se může církev zamyslet sama nad sebou, když NEMÁ ČÍM !!!
… nemůže jednat podle zdravého rozumu, jelikož jí chybí i ten rozum …
… to se ti nezdá, to se už dávno ví …

před 1111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Církev tvrdí, že se distancuje od všech svinstev co napáchala v minulosti. Ale mám pocit , že káže vodu a pije někdy víno. Celibát, který si sami vymysleli, aby majetky kněží po smrti zůstávaly církvi, nechtějí zrušit.

před 1111 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek