xiperio

Mají kněží svědomí? Nebo jsou v tomto směru tzv. „pokřivení?“

Už se to tady omílalo mnohokrát – Zpovědní tajemství. Jaké má asi kněz svědomí, když na jedné straně dodržel zpovědní tajemství a na druhé straně z toho titulu došlo k vraždě dítěte sadistickým vrahem? Vždyť Bible říká, že lidský život máme ochraňovat. Zakazují interupce, eutanázie, ale na druhé straně se schovávají za něco, o čem není v Bibli ani zmínka. Není to tak trochu pokrytectví? Jak mu asi je, když se pak dívá do jeho hrobu. Může klidně spávat? Není to už přežitek a neměla by sama církev určit, nějaké hranice? Zpovídajícímu se sice uleví, ale stejně někdo zemře. Není to kontraproduktivní? Nebo řekl bych, že dokonce zvrácenost?

Odpovědi
Mc Merkurion

… co blázníš ??? … kněží a svědomí ??? … to si koupí za pár odpustků !!! … a to co popisuješ a na co se ptáš, je otázkou zdravého rozumu, a ten si ani za peníze nekoupíš a u církve nenajdeš !!!

Pepa25

Otázka je zmatená až nesmyslná. Jak může „z titulu zpovědi“ dojít k vraždě dítěte?

  1. pokud by se někdo z něčeho takového zpovídal, tak nedostane rozhřešení, doud se nepřizná, nepodstoupí ochrannou léčbu atd.
  2. pokud se to dosud nestalo – to jakože by k tomu kněz u zpovědi naváděl??!

Dochy

Podobný režim má třeba lékař vůči svému pacientovi či advokát ke klientovi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Zdravý rozum je jedna věc a jak kdo koná je druhá. Ptám se, jestli by se i sama církev nad tím neměla zamyslet, jednat dle zdravého rozumu. Jelikož se mi zdá, že něco kážou, ale rozum mi to nebere.

Mc Merkurion

… jak se může církev zamyslet sama nad sebou, když NEMÁ ČÍM !!!
… nemůže jednat podle zdravého rozumu, jelikož jí chybí i ten rozum …
… to se ti nezdá, to se už dávno ví …

xiperio

Církev tvrdí, že se distancuje od všech svinstev co napáchala v minulosti. Ale mám pocit , že káže vodu a pije někdy víno. Celibát, který si sami vymysleli, aby majetky kněží po smrti zůstávaly církvi, nechtějí zrušit.