Mají japonci v zahradách taky trpaslíky?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem znalec japonské zahrady, ale našla jsem na netu japonské trpaslíky, ale jiné než bývaji u nás.

Např. Red Pygmy může být trochu zavádějící jméno pro tento velmi krásný japonský javor. Znamená ‚červený trpaslík‘ Nebo Little Princess'— řídce větvený trpaslík s nepravidelným habitem.

Trpasličí stromky ale nemusí doplňovat zahradu jen v nádobách, miniaturizace se týká i volně rostoucích dřevin. Často najdeme tvarované jehličnany, zejména borovice a jalovce, či pravidelně bochánkovitě sestříhané azalky.

Ze 3. století př. n. l. pochází první historicky doložitelný název Japonska, čínský znak 倭 Wa = trpaslík. Jenže z trpaslíka se dnes stal obr.

Z různých zdrojů.

Další odpovědi
MK44

V japonských zahradách bývají altány, čajovny, peřeje nebo jezírka s můstky, „lucerny“, lavičky, kameny, pískové plochy a pítka. Plastovej trpaslík v jasnejch barvách se nehodí…
Můžete si tam dát místo trpaslíka sošku Buddhy, ale za japonskost zahrady bych pak ruku do ohně nedal.

zjentek

v zahradách ne, ale v kalhotách jo ,)

gagaga

zjentek, a vy jste zu nejakeho jejich trpaslika videl na vlastni " oci " ? :)
mam pocit, ze ja jsem " potkala " za svuj zivot i nejaky cesky trpajzliky :(

  • iv-

annas

🙂