Mají Italové patent na recept pravého tiramisu?

Samozřejmě po internetu kolují různé recepty na tuto sladkou pochoutku. Mají nějaký specifický recept, konkrétní přísady a přídavky, který je orazítkován patentem?

A jak vám chutná tento desert? Dochucujete si to nějak?

Nejlepší odpověď
annas

"Psal se rok 1970, když ve městě Treviso v severní Itálii přišlo na svět neodolatelné tiramisu. Ačkoliv podobné recepty vznikaly už v dobách renesance v Sieně, Florencii a Benátkách, moderní obdoba této pochoutky se objevila teprve před necelými padesáti lety.

Představil ji cukrář Carminantonio Iannaccone. Jak sám uvedl, připravil tiramisu tak, že smíchal každodenní ingredience používané v regionu – silnou kávu, krémové mascarpone, vejce, likérové víno marsala a piškoty. Zdokonalit recept do současné podoby mu údajně trvalo dva roky.
Z Itálie do celého světa

Tiramisu v překladu znamená „povzbuď mě“, název vznikl díky obsahu silného espressa. V průběhu let si cukráři napříč Itálií přizpůsobovali recept podle svého a oblíbené tiramisu se z rodného Trevisa rozšířilo do celé země i za hranice. Dnes je jedním z vůbec nejznámějších italských receptů.

zde najdete i recept. Mlže srovnat s pravým italským

https://www.chef­shop.cz/blog-peceni/prave-italske-tiramisu--kde-vzniklo-a-jak-si-snadno-pripravit-vlastni/

V italském odkazu je recept na pravé italské, i s postupem.

https://www.la­cucinaitaliana­.it/ricetta/dol­ci-e-dessert/tiramisu/

Zda mně chutná? Nemohu odpovědět, protože žádné sladké moučníky nepřiravuji ani nejím.

Další odpovědi
Kepler

Tiramisu je tradiční italský dezert. Myslím, že to není chráněná značka a receptů je mnoho. Ze všech dezertů jej mám nejradši. Používám jenom dva. Oproti italskému originálu ale nepoužívám vajíčka a amareto. Dochucovat jej není třeba, dominantní chutí je tam káva a sypké kakao.

da ny

„Existuje pravé italské tiramisu?
Tento dezert je natolik populární po celé Itálii, že vzniklo několik regionálních úprav a variací. A tak i Babicovo tiramisu s rumem by v Itálii prošlo, ovšem bez toho jeho „tričku“ s ovocem a citronovou kůrou. Do tiramisu se opravdu v některých částech Itálie dává rum. Jinde je to zase víno marsala, koňak nebo dokonce whiskey. V použití alkoholu panuje nejvíce odlišností a názorových rozporů.“
http://tomichut­na.cz/prave-tiramisu-mascarpone
https://fresh­.iprima.cz/re­cepty/tiramisu
Příprava není složitá, je určen k brzké konzumaci.
Ničím se již nedochucuje.
Celkem mi i chutná, kakao ale moc nemusím… Používala jsem Amaretto.

Dávám přednost jiným dezertům. Pečenému těstu. Domácím koláčům, koláčkům a buchtám. Studené tvarohové dezerty s ovocem nebo piškoty s ovocem a kysanou smetanou.
Dorty a zákusky mít nemusím Nemám ráda Sachr. Potahované dorty.
Když dort s krémem, tak odlehčený a s rumem :)

anonym

annas: Mám limit na palečky, ale moc děkuju za takto vyčerpávající odpověď!