dust8

Mají i některá další piva mimo Gambrinus a Staropramen logo: „Držíme spolu i dalších 150 let?“ To obě slavila 150 let?

Jako připadá mi to, že jsou spojenci, protože by to byla setsakra náhoda, kdyby vznikly ve stejný rok a v podobný čas. Mají to logo i další piva? Třeba na Braníku jsem to nezahlíd. ;D

Nejlepší odpověď
Edison

To není logo, ale slogan. Logo je grafický prvek značky a bývá chráněné.

Další odpovědi
dubraro

Ano, oba pivovary, Akcionářský pivovar na Smíchově a První akciový pivovar v Plzni byly založeny v roce 1869. Nicméně byla to doba, kdy byly ve velkém budovány moderní průmyslové pivovary, protože v roce 1869 bylo zrušeno tzv. právo výčepní (propinační), omezující výstavbu pivovarů. Tak bylo mezi roky 1869 a 1900 založeno celkem 88 pivovarů. Celkem jich u nás bylo v roce 1900 864.

Zdroj: http://ceske-pivo.cz/tz/historie-ceskeho-pivovarnictvi