bolak

Mají hluší lidé úplné ticho, nebo nějaké zvuky přeci jenom poslouchají?

Třeba šum, praskání nebo bublání, jako když vám zalehne ucho, ale neslyší nic z okolního světa..

Nejlepší odpověď
annas

Pojmy:

Ztráta sluchu odkazuje na sníženou schopnost slyšet zvuky jako ostatní lidé, zatímco hluchota odkazuje na neschopnost porozumět řeči prostřednictvím sluchu, i když je zvuk zesilován.

Úplná hluchota znamená, že člověk nemůže slyšet vůbec nic, není schopný detekovat zvuk ani při té nejvyšší možné hlasitost.i. .

http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&e­i=AHUGUeyKM8WMtQau­vICoAQ&hl=cs&pre­v=/search%3Fq%3Dre­ally%2Bdeaf%2Bper­son%2Bcan%2Bnot%2Bhe­ar%2Banything%26hl%3Dcs%­26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dzap%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&rur­l=translate.go­ogle.cz&sl=en&u=­http://www.me­dicalnewstoda­y.com/articles/249285­.php&usg=ALkJrhi­E0ncZVBtfN3Dj5IW­FRFXamUqBkw
Ale prováděly se výzkumy, které zjistily:, že

neslyšící lidé mohou ‚slyšet‘ vibrace – stejně jako jiní slyší zvuky – pomocí sluchových center mozku. Fyzické vibrace a zvuk vyžadují podobné zpracování informací.
Výzkum lukázal, že neslyšící lidé jsou citlivější na nepatrné změny ve vibračních frekvencích

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.nature.com/new­s/2001/011127/fu­ll/news011129-10.html&prev=/­search%3Fq%3DShi­bata%2Bsays%2BDe­an%2Bof%2Bthe%2BU­niversity%2Bof%2BWa­shington%26hl%3D­cs%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DojU%26tbo%3Dd­%26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=IXIGUaKuJ­cWMtAb0roHwAw&ved=0CFQ­Q7gEwBAnež sluch lidí. Tato citlivost může upozornit neslyšící na nebezpečí , které nemohou slyšet," říká Sari Levanen z Massachusetts General Hospital, člen týmu, který provedl studii. .

Další odpovědi
ratava

Neslyšíci nevnímají a neslyší žádné zvuky jako slyšící, prostě mají ticho… Jen se jim určité zvuky přenášejí do mozku v podobě jakýchsi vibrací, tak se může stát, že vás neslyšící upozorní na nějaký zvuk. Mnohdy i dřív, než ho zaznamenáte vy sám, třeba houkání sanitky a pod. Většinou to jsou vysoké zvuky, ale někteří vnímají i zvuky hodně hluboké… A díky těmto vibracím můžou vnímat i hudbu… Ale jinak opravdu neslyší vůbec nic… On jim nakonec ani kochleární implantát nedovoluje slyšet celou škálu zvuku stejně tak, jak je slyší slyšící…

Drap

Pokud jsou postiženi úplnou hluchotou, tak neslyší nic.

briketka10

http://www.you­tube.com/embed/7vs-H7xLnrs?rel=0

Všichni tanečníci jsou hluchoněmí. Spoléhají se pouze na signály od trenérů ve čtyřech rozích jeviště. Tito mimořádní tanečníci dodávají vizuální podívanou, která je velmi složitá na choreografii. Jejich mezinárodní debut byl v Aténách při závěrečném ceremoniálu na paralympiádě v roce 2004