klumprt

Mají genderoví odborníci nějaké teorie ohledně balení holek/kluků a lásky vůbec?

Podle moderních mysliven v oboru genderových terorií jde v případě pohlaví (genderu) o pouhý sociální konstrukt. (Pohlaví ve smyslu angl. „sex“ je biologická záležitost, gender je prý to co je v hlavě, jak se vnímáme, jestli mužsky nebo žensky.)
Co já si pamatuju a co je známo i z poměrně staré literatury, tak odjaktěživa spíše muži balili (dobývali) ženy a naopak se to ani moc nedělo. Ale prej je to asi jenom v hlavě nějaké naučené chování. Možná by to mělo být půl napůl. Nebo jakou na to mají teorii?

Za sebe osobně, co já si myslím, tak to, že kluci se snaží a děvčata odolávají, souvisí přímo s mechanismem rozmnožování, tedy i s tím pohlavím jako „sexem“. Nevím nakolik se genderteoretici zabývají biologií, počítám, že na těch fakultách sociáních studií apod. tomu moc nedají, ale ten mechanismus, kdy muž investuje pouze pár kapek v podstatě kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv, zatímco žena devět měsíců těhotenství a následně x let mateřské péče, implikuje spoustu rozdílů v přirozeném chování příslušníků obou pohlaví. A přesahuje to do různých oblastí života. Takže možná že gender je naučený sobuor vzorců, ale je příčinně a účelně spojen se „sexem“.

Nejlepší odpověď
dubraro

IMHO to mají docela dobře zvládnuté:
„Balení“ je nepřípustné, považuje se za sexuální agresi.
Láska neexistuje, kdo by mohl mít rád tak odporné stvoření, jako je muž (bílý, heterosexuální).
Sex pouze na výzvu ženy, s písemným potvrzením.
Rozmnožování co nejvíce umělé, ideálně bezpohlavní, klonování nebo partenogeneze.
Výchova dětí bez účasti biologických rodičů, pěstounem nebo státní institucí..

Další odpovědi
aliendrone

Jen bych doplnil odpověď ivzez o slovo „ROZUMNOU“, tedy > „… žádnou ROZUMNOU teorii.“ ;) :D :D

ivzez

Podle mne nejsou „genderoví odborníci“ (spíše „genderové odbornice“)
schopni/y vytvořit vůbec žádnou teorii.

@Aliendrone,
obávám se, že jste moc velký optimista.
(–:

replicator

Pohlaví vznikly díky virům, proto nám někdo voní a někdo ne. Má totiž informace, které nám chybí k boji s viry.
Samozřejmě, že u lidí nelze přisuzovat soubor vlastností k pohlaví. Je fakt, že když dají rodiče holce panenku, tak se asi začně zajímat o estetiku a co nosí. V životě ji potom změní konformita, kamarádi atd. = ženské vlastnosti.
Muž, který maluje nebo pracuje s nějakým uměním získá možnost pochopit estetiku také do takové míry jako žena = ženské vlastnosti.
A jak se adaptovaly ženy v naší společnostI? Můžeme se podívat na sociální experimenty jejich sociálních her. To zde rozebírat nebudu, protože se to mnoha lidem stějně líbit nebude a navíc je to jak zvířeti brát jídlo.

Já jen nechápu, že lidstvo pořád baví si lhát samo sobě pro pár peněz.

led

Podle mnohých, na rozdíl od ivzez, nejsou „genderoví odborníci“, nebo „genderové odbornice“ schopni/y vytvořit vůbec nejakou teorii. Ale to se mýlí. Každy člověk, je schopen si vytvořit nejakou teórii, otázkou je, jestli ta teórie bude životuschopní.
Vždyť zde na stránce čteme od zdejších uživatelů tolik různích teorií na různa téma, taky o genderu, že se člověk diví a očima koulí… kolik odborníků se nachází v malé zemičce ve srdci Europy.

PS.
Chvalabohu za aliendrona, který uvedl „vše na správnou míru“ a slova ivzez dopnil na „… žádnou ROZUMNOU teorii.“

xxx3

Napsat „genderoví odborníci mají teorie“ je podobné jako napsat „vědci mají teorie“. Aby měla jakákoli další debata smysl, tak je potřeba zmínit autora a konkrétní myšlenku. Že je vnímání toho, co je typicky mužské a ženské do určité míry „naučené“ prostředím, to není žádná revoluční myšlenka. (a tu míru lze jistě zkoumat s pomocí vědeckých metod). Ještě před sto lety si řada lidí myslela, že žena obecně není schopná nějakého hlubšího myšlení, volební právo žen bylo v řadě zemí věcí neznámou. Stejně jako dnes také v minulosti řada mužů odkazovala na to, co bylo „přirozené“ v minulosti.
btw. odkaz na pěkný článek, jak to bylo v minulosti s jednou typicky „ženskou barvou“
https://www.the­atlantic.com/se­xes/archive/2013/08/p­ink-wasnt-always-girly/278535/