Avatar uživatele
Kelt

Mají dnešní počítače také makroklávesy jako (více v popise)?

Vzpomínám, když jsem začínal na MS dos a psal se nějaký text, tak bylo možné zvolit pomocí několika kláves dané slovo a tak navolit třeba 5 výrazů. Dobré do bylo u chemických vzorců. Dnes si mohu vložit sice i obrázek a text, ale takové makroklávesy už ve Windows vlastně nejsou? Mohu si vkládat cokoli, ale jen jednu věc a pak zase další. Nebo je tam něco jiného? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 663 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Tvorba (snadná) maker je dnes na nesrovnatelně vyšší úrovni, než v DOSovních dobách. Každý jen trochu solidní program má makroeditor, kupříkladu Excel. Dokonce i mnohé ty jednoduché (jako třeba PSPad) ho mají.

A pokud ti jde o multischránku, tak i takové utility existují. Jen jsou o DOST dál, než kdysi. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Původní makra jako sekvence činností simulovaných virtuálním ovládáním myši a klávesnice jsou v dnešní době jen otázkou vhodného doplňkového softwaru který práci s makry umožní a dá vám možnost napojit je na obvyklé zkratky typu CTRL+SUPER+ALT+SHIFT+COKOLIV ... nebo si můžete koupit klávesnici s programovatelnými fyzickými makroklávesami typu https://www.infinitton.com/ ... taková klávesnice má místo tlačítek malé displaye, takže můžete podle aktivní aplikace kontextově měnit funkce jednotlivých tlačítek, ty mohou být i komplikovanějšími makry nejen přemapováním na jinou klávesovou zkratku.

Makra ale postupně prošla evolucí v nepřebernou škálu nástrojů automatizace činností, kterou dnes už ani nelze pojmout jedním slovem ...

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Jen ještě doplním poznámku: Makra nejsou záležitostí systému jako takového (i když mohou být), ale konkrétní aplikace.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet