kurec

Mají dnešní drony lepší zoom jak lidské oko?

Nebo spíše jen kamery se záznamem jelikož by se kamera dala možná na dronu vyměnit.

Odpovědi
Kepler

Mají, všechny drony s kamerou, nebo můžou mít. Zoom znamená přiblížení obrazu na úkor úhlu záběru. To lidské oko neumí.

Edison

Jakkoli lidský smysl je horší, než jakýkoli u jiných v živočišné říši. Leč platí, že všechny dohromady jsou lepší než u všech dohromady. Tzn. že každý živočišný druh na zemi má lepší některý ze smyslů, než člověk, ale není jediný, který by je měl natolik vyvážené, aby celkově daly dohromady kýžený obraz světa. A není to jen otázkou na jednotlivé receptory, ale na celkové zpracování vjemů lidským mozkem.