HZK

Mají dezinfekční gely účinek na k… virus? (Sanytol)

Nebo je to jen výplod nevědomosti? Na lahvičce se píše jen chřipkový vir a tohle chřipka není.

Odpovědi
rozmarynek

  1. Koronavirus není chřipový vir – je to RNA vir
  2. Používejte desinfekční prostředky na alkoholové bázi, protože alkohol vysušuje pokožku (koronaviry se strašně dlouho drží tam, kde je biologický materiál a vlhko)
  3. Nezapomínejte, že všechny koronaviry se dokážou udržet na povrchu předmětu, takže čistit neustále vše na co většina lidí často šahá.

briketka10

Ano. V lékárnách Dr.Max:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&biw=896&bih­=425&sxsrf=ALeK­k016OTCcLz0Ys8u­JevyuVGQJws4p2Q%3A­1583480770979&e­i=wv9hXvC2O5LnxgPAt­bX4DQ&q=dezin­fek%C4%8Dn%C3%AD+m%C3%BD­dlo+dr+max+Sa­nytol&oq=dezin­fek%C4%8Dn%C3%AD+m%C3%BD­dlo+dr+max+Sa­nytol&gs_l=psy-ab.3..33i160l4­.54523.61293.­.63263...0.2.­.0.185.1094.0j8­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j0i22i3­0j33i22i29i30­.uTUr-OYJDlk&ved=0a­hUKEwjwn_PGrY­XoAhWSs3EKHcBaD­d8Q4dUDCAo&uac­t=5

da ny

Mají a pokud si poradí s chřipkou, stačí i na Virus Covid-19

„Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest …“
"Virus Covid-19 dokáže přejít z člověka na člověka a podobně jako jiné viry se šíří vzduchem (kašlem, kýcháním). Z pohledu infekčnosti však Covid-19 není ani zdaleka tím nejhorším, sezonní chřipka je de facto více infekční než tento koronavirus. "
https://www.ak­tualne.cz/wiki/ve­da-a-technika/koro­navirus/r~i:wi­ki:3784/