zjentek

Mají děti ve školkách/školičkách nějaké osnovy/předměty?

Třeba tělocvik? Cokoli? Nikdy jsem tam nebyl, takže nevím. A dnes je stejně všechno jinak. Co platilo, už neplatí a naopak. Třeba ani ořech se už neořezává v srpnu, tož asi tak, děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Osnovy byly už dávno zrušeny, jako na ZŠ a místo toho mají zpracované stejně jako na ZŠ, rámcové vzdělávací plány/někdy i nazývané programy. Ty se potom ještě dělí na děti a předškoláky. Ti mají zvlášť program, aby se děti naučili to, co budou potřebovat v první třídě.

Další odpovědi
Justin1

To přímo ne, ale nějakou strukturu ten čas určitě má (volná zábava, pohyb, povídání, divadélko, zpívání, tvoření, jídlo, pohádka, odpočinek).

da ny

Centrálně řízené osnovy pro předškolní zařízení již nejsou.
Snad jen před nástupem do školy (povinný rok) se učí shodným dovednostem
a znalostem: https://www.u­cebnicemapy.cz/pred­skolni-vychova/
Učitelky v MŠ se připravují na to, co budou s dětmi, úměrně k věku dělat.
V rámci „zaměstnání“ se děti učí znalostem, slovní zásobu (naslouchat, vyprávět).
V rámci hudební výchovy písničky, říkanky. výtvarné činnosti (kraslení, malování,
výroba, modelování apod.). Na procházkách pozorují přírodu, roční období, základy dopravní výchovy. Cvičí ve školce.
Teoreticky se dá říci, že učitelky se drží „osnov“, doporučení které jim dala příprava
na toto povolání.
https://www.skolka-pripravy.cz/ZIMNI-temata-c3_0_1.htm

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.