fcoop

Mají cikáni smysl pro humor?

Vyfoť Roma při práci, vybízí nová kampaň romské organizace.

Brno – Brněnská organizace IQ Roma servis dnes spustila kampaň, v jejímž rámci mají lidé fotografovat Romy při práci a zasílat snímky s jejich příběhem do soutěže. Fotografická kampaň Chytil jsem Roma při tom – v dobrém světle má ukázat, že Romové pracují a chtějí pracovat.

http://www.de­nik.cz/z_domo­va/vyfot-roma-pri-praci-vybizi-nova-kampan-romske-organizace-20121106.html

Nejlepší odpověď
briketka10

já kdybych je fotila tak mi ještě vynadají a budou mi vyhrožovat, že mi rozbijou hu.., jako už se mi to stalo, když jsem fotila jejich auta a „nepořádek“ před mými okny !! to u nás byla policie a málem rvačka mezi nima.. fotit je vážně nemá cenu..a když někteří opravdu tvrdě makají na stavbách, tak ti se zrovna neusmívají a smysl pro humor, kde by ho vzali jsou přeci vykořisťovaní svým šéfem :(

Další odpovědi
bolak

koukám, ty fotografický soutěže jsou rok od roku obtížnější…

nejdřív Yetti a teď tohle..

aramah

Vidět cikána s lopatou je unikát,
no a když už ho náhodou vidíš, tak je moc nebezpečné ho fotit.
Až takovej smysl pro legraci nemaj :

dudu

Nikdo nemá rád když vás někdo fotí a vy se právě chystáte něco ukrát.

kapka

Dík za tip, o akci jsem nevěděla. Znám osobně poměrně dost Romů, kteří pracují a i by se u toho klidně nechali vyfotit. Např. moderátorka v rádiu, na úřadě na sociálce, v azyláku pro matky s dětmi, učitelka ve školce pro sociálně slabé rodiny, ale i ve fabrice. Chtějí to i s příběhem, takže by nebyl problém.
Na ulici vídám romské dělníky u nás ve městě také, ale neznám tedy jejich příběhy.
Takže klidně do soutěže něco nafotit můžu /spíš řeknu těm lidem, ať se v práci vyfotěj sami 🙂/, ale nemyslím, že to nějak změní názor majority celkově na Romy, každý přece ví, že určité procento z nich pracuje a větší procento ne.

Damiana

Rozhodně musí mít. Obrovský. Takovou legraci, jakou si dovedou dělat z celého našeho státu, z práce, povinností, vytvořených hodnot – to přece nemůžou myslet vážně!

Beer4Real

před rokem mě jeden cigán v noci zkopal a dost se při tom smál takže smysl pro humor mají obrovský :)

anonym

ano, už je tom „Vyfoť při práci..“ je vtipné, ale photoshop jich zaměstná určitě hodně. 😁

Lukasy

Maji smysl pro humor.
A exustuji i slušni kteři normalně pracuji, ale je jich hodně málo.

bolak

Lukasy: myslím že tři… nebo tak nějak

bolak

aramah: ono je dost těžký ho vyfotit i když nepracuje, vono chceš vzít foťák doruky, a najednou koukáš že už ho nemáš…

aramah

🙂