Rokio

Mají chovanci nárok na dědictví po svých rodičích, až zemřou?

Chovanec, který spáchal čin jinak trestný, nesplňuje podmínky pro vydědění. K vydědění dochází většinou za úmyslné trestné činy svědčící o zvrhlé povaze potencionálního dědice.

Pokud je ale při spáchání činu jinak trestného přítomna nepříčetnost, chovanec za to nemůže.

Odpovědi
Drap

A proč by neměli Jenom pokud nejsou svéprávní, tak nebudou moci svůj majetek spravovat.

Mc Merkurion

…hele, dědit může klidně i pes či cvičená opice …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.