FlAsh_7

Mají Američani dnešní datum další noc, nebo tu předchozí?

Nejlepší odpověď
Justin1

Pokud máš na mysli Američany v Americe, tak jejich čas je oproti našemu o několik hodin pozadu, takže mají půlnoc později než my.

Další odpovědi
Pepa25

V Americe je čas –5h (východ Brazílie) až –11h (Aljaška) proti SEČ. Takže o půlnoci našeho času mají večer (logicky stejný den) a po půlnoci u nás až do jejich půlnoci mají pořád předchozí datum (takže se dá říct, že na Aljašce začal dnešní den v 11:00 dopoledne našeho času).

Ametyst

Další noc.

mosoj

Amerika – myšleno USA? USA jsou veliký stát a otázka je blbá!! – velmi blbá. Mezi ČR a západním pobřežím je časový posun – 8 hod. Mezi ČR a západním pobřeží USA je časový posun – 5 hod. Takže o kterou část USA ti jde. Jednoduše řečeno, dnes o naší půl noci bude na západním pobřeží USA dnešních 14,00. Tedy až do našich zítřejších(7.3­.2021) 08,00 bude v USA na západním pobřeží stále 6.3.2021!! Jo a kdyby jsi si to snad chtěl spočítat, tak nezapomeň, že se to počítá od nulového poledníku a ČR má posun –1 hod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.