kavon

majetek prodej

dobrý den jen malá otázka moje žena dostala darem dům od rodičů otec už nežije a tchýně prodavá věci nářadí atak dále myslím si že to nemůže když dostala žena komplet se všim všudy.říkala že si to koupili společně s manželem tak může ale když nežije tak pulka by měla byt ženy ne?tchýně je tady jen jako věcné břemeno. děkuji za odpověd
Doplňuji:
jenže to dostala když otec žil vše jí darovali společně

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Já bych tedy řekla, že pokud vaše žena dostala darem nemovitost, není jisté, že dostala i zařízení tedy věci movité. Tyto by museli být rovněž jmenovány v darovací smlouvě.
Pokud nejsou předmětem daru, pak zůstávají v majetku původních vlastníků, tedy rodičů manželky. Dále po úmrtí vašeho tchána, by vaše tchýně vlastnila 3/4 uvedených věcí a vaše žena 1/4.
Ale, neznáme podrobnosti.

Další odpovědi
Bumbes

Tento problém by mělo řešit podrobné majetkové vypořádání pozůstalosti, které by mělo být vypracováno, pokud neexistuje pravomocná závěť, anebo pokud se v pravomocné závěti vyskytnou sporné-nevyřešené části dědictví.

Zdroj: www.ceskenovi­ny.cz/prilohy/pa­ragrafy/rodina/in­dex_view.php?id=61991

Popy

Pokud někdo dostane dům, neznamená to, že mu patří vše uvnitř. Movitý majetek může být také předmětem dědického řízení. Většinou se tak neděje. Díky bohu nechodí mezi námi tolik supů, kteří by byli schopni se hádat se starou matkou i o šroubovák. Je mi z Vás smutno..