bolak

Maj Číňani právo na druhý dítě, pokud se ukáže že jejich jediný synátor je na kluky?

Nejlepší odpověď
annas

Velmi zvláštní v čínské politice plánovaného rodičovství je, že tato politika umožňuje rodinám ve městě jen jedno dítě. . Stát se snaží všemožně snížit populaci. Z důvodu snižování populace by měla být vláda velmi šťastná, kdyby se uskutečnily sňatky partnerů stejného pohlaví. Ale tomu tak není.
Profesor Gewirtz uvedl, že pozornost zaměřená na politiku jednoho dítěte může mít další problém, a to je právě to, že děti dědí " krev" rodičů a posilují rodinné kořeny. Vzniká konflikt mezi vládou a rodinou. Ale jestliže je jedno dítě homosexuální, mít další dítě vede rodiče k větší úzkosti.
V Číně v problematice homosexuality nebo manželství homosexuálů existují velmi velké překážky, společenská tradice rodiny je stále realitou dneška. Historie, tradice, homosexuální pár nemá děti, nikoho, kdo by zdědil příjmení, pozici atd. Je nepravděpodobné adoptovat dítě. Ve venkovských komunitách by se tito potomci setkali s velkým sociálním tlakem. .

Hledala jsem na několika čínských stránkách, objevilo se jen toto. takže vztah k homosexuálům … Řekla bych, že platí stejné pravidlo o jednom dítěti. Navíc obava rodičů.
Stránku jsem omylem zavřela, jenže z čínského písma nepoznám, která to byla.

Doplňuji:
Ještě jsem něco našla.

Teprve v roce 2001 vyškrtla Čina homosexualitu ze seznamu duševních chorob.
Nedostatek sexuální výchovy způsobí zmatek u dětí, když zjistí svou orientaci . Nevědí, jak se mají s poznatkem vypořádat. Bojí se, že rodiče nemusí jejich orientaci přijat.
Mnoho homosexuálů neprozrazuje svou identitu rodičům, sourozencům, přátelům, rodině nebo kolegům. Jsou připraveni nést enormní psychický tlak. Pokud je dítě schopné říci fakta rodičům, ti by se měli vážit důvěry svých vlastních dětí, pochopit je, pomoct jim. Přijmout homosexuální dítě jako realitu, vzájemně si pomáhat, mít odvahu čelit okolí. Poskytnout dětem hodně lásky. Povzbudit je, akceptovat jejich sociální orientaci.

Rodiče zpravidla své dítě nenutí v heterosexuální manželství. Mnozí homosexuálové se rozhodnou sami uzavřít tento sňatek. To však způsobuje problémy.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­zh-CN&u=http://w­ww.tianya.cn/pu­blicforum/con­tent/free/1/2215954­.shtml&prev=/se­arch%3Fq%3D%25­E5%2590%258C%25E6%2580%2­5A7%25E6%2581%258B%25E7%­259A%2584%25E7%2588%25B6­%25E6%25AF%258D%25E5%259­2%258C%25E5%2590%258E%25­E4%25BB%25A3%26hl%3Dcs%2­6rlz%3D1T4GGLL_en­CZ387%26prmd%3Dim­vns&sa=X&ei=zU4dUM6sFc­el4gSo-oHwBg&ved=0CI­EBEO4BMAg

Další odpovědi
kapka

Tady se můžete snadno zeptat, pokud to tedy je právní poradna ohledně čínského rodinného práva, jak se domnívám. Ještě čínsky moc neumím, učím se teprve 17 minut. http://china.fin­dlaw.cn/info/min­shang/family/

mosoj

Já bych řekl že mu v Číně ty kluky z hlavy rychle vypráší.

bolak

annas: co když číňany potomek nějak zahambí? (voni sou na to dost citliví), můžou se vzdát rodičovství, říct „od teď tě neznáme, od teď nejsi náš syn“ a nechat si to potvrdit soudně? třeba v americe se může dítě rozvést se svými rodiči, obráceně to nefunguje?

a s tím děděním příjmení to taky nebude tak horký, někde sem čet že v číně jich použivaj asi jenom něco kolem stovky, teda nejsem si jistej jestli to nebyla zas nějaká kachna, ale dávalo by to smysl, jednou jsem tu vypustil otázku > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-az-jednou-zbyde-v-cesky-republice-jenom-jedno-prijmeni
a v číně maj přes miliardu lidí, takže tam se ten proces reduování zřejmě trochu urychlil

annas

ad bolak. Ach jo. To je náročný dotaz,, zase tak dobře čínsky neumím, abych na všechny otázky vyhledala odpověď. Ale ještě se pokusím.

bolak

kapka: Tak se mě tam prosímtě zeptej, až se naučíš čínsky, protože mně nějak stagnuje překladač a je to tam samá geometrie.

…a pak dej samozřejmě vědět do diskuze, jestli ti samozřejmě nějaký soudruh odpoví, pravděpodobně se ale stejně dovíme že takové věci jako cenzuru, homosexualitu nebo nespokojenost v číně nemají..víš jak to tam chodí…

  • Jak se máte soudruzi?
  • Nemužeme si stěžovat soudruhu, nemůžeme si stěžovat…