Kajdamajda

Magnety?A elek­trika?

Jaký magnet je trvalý a jaký dočasný?Jak se odmagnetizuje magnet?Jak lze magnetické pole zesílit a jak zeslabit?Magnetické a elektrické pole se znázorňuje čím?Jaký směr mají indukční čáry?Děkuji moc

Odpovědi
M.

Google.

Michal Kole

přiložáš ruku k vodiči tak , aby palec ukazoval směr proudu (technický směr je od + k – skutečný je naopak) tak prsty ukazují směr indukčních čar

magnetické pole se zesiluje feromagnetickými látkami, např. oceli

pole se znázorňují siločarami

Lenča59

nikdy nedávej magnet k notebooku , mobilu…:DDDDDD