Lucijej

Madlenka je zdrobnělina jakého jména?

Nebo je Madla samostatné jméno, které se už nepoužívá?

Nejlepší odpověď
baghira

Magdalena.
Ale může to být i samostatné jméno – ve statistikách takové je.
Doplňuji:
Otázka nebyla, jestli je jméno Madlenka povolené, ale jestli je to samostatné jméno.

Podle ministerstva vnitra ČR je v Česku:
34× Madlen
10× Madla
5× Madlena
1× Madlenka

Takže když se to jméno aspoň jednou vyskytlo, tak to JE samostatné jméno, ať už je formálně povolené nebo ne. Howgh.

http://www.mvcr­.cz/clanek/cet­nost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx?q=Y2hud­W09Mw%3d%3d

Další odpovědi
annas

Magdaléna (také Magdalena, domácky Magda) je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 22. července.

Varianty: Magda, Magdalenka, Majdalenka, Maja, Mája, Majda, Majolenka, Madla, Madlenka, Magdička, Magdulka, Magdunka, Magduška, Magdalka, Madeline (Madelajn), Maggie, Mek.

Křestní jméno Madlenka není v ČR povolené, jak je možno si přečíst v informaci jedné tazatelky, která toto jméno chtěla zapsat do matriky.

http://www.mo­jetehotenstvi­.cz/krestni-jmeno-madlenka

hanulka11

jména Magda nebo Magdaléna

anonym

Jindy neomylná Kerberus, baghira se přece ani slovem nezmínil, že by se jednalo o seznam povolených jmen v ČR a statistika má jinou vypovídací hodnotu, stačí nahlédnout na definici ve wiki.

Katusa

U nás se Madla říká i Marii