kamcaF120

Mac book – doporučili by jste ho?

Dobrý den, rozhoduji se, že si pořídím macbook ale trochu se bojím, že to nebudu umět s operačním systémem co apple má a že si tam třeba nebudu moc nainstalovat microsoft office. Proto mám teda několik otázek:
1.Mohu tam přeinstalovat operační systém třeba windows 7?
2.Nevíte jaký ten operační systém je? Je to ten systém mac, bojím se že bych si na to nezvykla. Je lepší to teda přeinstalovat nebo si na to zvyknout,protože je lepší?
3.kdyby jste si měli vybrat notebook do 13 000, maximálně 13 palců, jaký by to byl?

Odpovědi
tuCZek

můžete mi poslat ůdaje o tom MacBooku?
Proč jiný notebook do 13000,když mac stojí kolem 20ti?
13" mají ty nejhorší parametry co snad můžou být.
Upřesněte požadavek,rád vám pomůžu.
Popište k čemu ho potřebujete,kde ho budete nejvíce využívat apod.
S tím OS Vám neporadím,protože ho neznám

peter24

  1. Áno, ale v tom prípade vyhodíte peniaze von oknom (ak teda Mac OS X celkom nahradíte Windowsom, iná vec ak Windows chcete používať len ako sekundárny systém, kde treba). Značnú časť ceny MacBooku tvorí operačný systém. Ak z akéhokoľvek dôvodu OS X nechcete, za menej peňazí kúpite rovnako výkonný alebo aj výkonnejší stroj od iného výrobcu. Natívny MS Office pre Mac existuje, nemusí však každému vyhovovať, rovnako ako celý Mac.
  2. Mac OS X. Áno, zaleží na vás. Preinštalovať môžete, ale budú to vyhodené peniaze, viď bod 1.
  3. Netuším, som apple fanatik, nesledujem notebooky do 13.000…

Podľa typu otázok skôr neodporúčam nákup MacBooku bez možnosti vyskúšania vopred, prípadne možnosti konzultovať s nejakým známym, ktorý by poradil s hromadou drobností, ktoré vo win riešite celkom samozrejme (vďaka dlhodobej skúsenosti a pomoci v blízkom okolí dostupnejšej ako k macu), s macom by ste mohli narážať vyslovene aj na drobnostiach. A vzhľadom na cenu, by to mohlo byť trpkým sklamaním. Nechcem odrádzať, ale v našich (a vašich, ČR) podmienkach je mac stále okrajová záležitosť (aj keď sa to zlepšuje), so všetkými z toho plynúcimi dôsledkami. Osobne som však spokojný (15 rokov s Mac OS, resp. Mac OS X).