annas

Má žonglování nějakou historii? Co znamená česky slovo žonglování?

Nejlepší odpověď
vagra

Nejstarší důkaz o žonglování máme na nástěnných malbách v hrobce Beni-Hassana,kde byl nalezen obraz z doby přibližně 2000 let př. n. l.,kde několik postav žongluje s míčky.
Žonglování je sportovní a artistická disciplína, která spočívá v koordinovaném vyhazování a následném chytání různých předmětů .

Zdroj: zkráceno z-V.E.

Další odpovědi
hanulka11

Žonglování má nejméně čtyři tisíce let dlouhou historii, a proto nepatří mezi nějaké novodobé výstřelky. O dnešní renesanci tohoto oboru můžeme hovořit díky stále většímu počtu jeho příznivců, ale také díky nalezení mnohem širšího uplatnění. Nejznámější je tradiční žonglérství jako cirkusová nebo divadelní dovednost. Méně tradiční, avšak dnes masově rozšířené, je rekreační žonglování. Protože je tato činnost výtečnou hrou, zlepšuje koordinaci, soustředění, prostorovou orientaci, rozvíjí spolupráci mezi mozkovými hemisférami a pozitivně stimuluje naši psychiku, žongluje stále více managerů a lidí, jejichž práce s sebou nese velkou odpovědnost. Díky nutnosti jednobodového soustředění se žonglování používá i jako pomůcka pro relaxaci, meditaci a terapii. Pro svůj všeobecně příznivý vliv na rozvoj osobnosti nachází žonglování uplatnění ve vyučovacím a pedagogickém procesu všech stupňů škol

žonglování je vyhazování různých předmětů do vzduchu a jejich chytání /Nevím jaký je český název/

Zdroj: http://www.di­vadlokufr.net/a­leje/o-zonglovani/