Avatar uživatele
Registrovaný

Má zaměstnavatel právo mi strhnout částku za to, že jsem se zúčastnil školení, které mi nařídil?

Zaměstnavatel mi nařídil, abych se zúčastnil školení, a chce mi za to školení, strhnout 300 kč ze mzdy. Má na to právo, nebo je to tak, že když mi zaměstnavatel nařídí, abych se zúčastnil školení, toto školení zaplatit?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Zaměstnavatel hradí školení zaměstnanců k udržení jejich znalostí odborností. Řeší § 230 Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Zajímavý je odst. 4 Náklady vynaložené na prohlubování kvalifikace je povinen hradit zaměstnavatel. Požaduje-li zaměstnanec, aby mohl absolvovat prohlubování kvalifikace ve finančně náročnější formě, může se na nákladech prohlubování kvalifikace podílet.
Ale tento případ to určitě není, protože našel co nejlevnější školení.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2159
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 925
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.