Avanek

Má zaměstnavatel právo mě kontrolovat na nemocenské i po 14 dnech? OSSZ jistě, ale zaměstnavatel?

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Ano, má

Kelt

Klidně každý den.

elkon

Ano.

Dochy

Ano. Smluvně ses zavázal, že pro něj budeš pracovat. V našich zákonech jsou z této smlouvy zákonné vyjímky, například když onemocníš. Zaměstnavateli to může způsobovat potíže, ale musí to strpět. Proč by neměl mít právo, zkontrolovat zda poškozuješ jeho zájmy svévolně, nebo zda je vše OK a v souladu se zákonem?

Avanek

Díky za odpovědi. Jen mi přišlo divné, že mě může kontrolovat, i když to vlastně už neplatí a tudíž ho to vlastně nemusí zajímat. 🙂