Avatar uživatele
sonydawe

Má vždy učitel pravdu?

Znám to z vojny, kdy „článek 1: Velitel má vždycky pravdu. čl.2: Jestliže se mýlí, platí čl.1“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? beer, www, Larissa, anonym, kajinek před 4056 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Tak do páté třídy snad ano. Pak už se někteří drží toho svého hlava-nehlava a platí to jak na vojně 😁 .
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jak který. Za mých mladých let to platilo. Dnes spousta těch dobrých učitelů, pokud máš solidní argumenty, nebo důkazy, je ochotna s tebou vést dialog. Nesmí to být ovšem blábol a vaření z vody.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

No, pro mne nemá.
Znám učitele z dětství, kdy jsem k nim pohlížel jako k Bohům.. Roky ubíhaly a z některých se časem vyklubali jakoby papoušci )) Mýlit se je lidské, jenže oni nebyli zvyklí na sebemenší odpor, jejich pravda byla proto vždy „neomylná“. To jsem jako student ještě přestál, jenže právě ti byli i po mnohých létech stále stejně neomylní, žili si ve své ulitě, což se potvrdilo mimo jiné také na abiturientských srazech. Navíc, pro mne s nepochopitelnou samozřejmostí, si stále podrželi svoji pravdu v jim cizích oblastech přesto, že někteří jejich žáci dosáhli řady titulů. Vše jen pro jejich pofiderní zkušenost – já jsem ten, co říká pravdu, potažmo – vím vše a vy ostatní budete jako ve škole i po letech zticha. Poté, co zjistili ony tituly, nepřiznali omyl, pouze velmi neradi mlčeli )) Jistě, v dnešní době neskonalá hloupost, ale někteří v tom dodnes žijí !!! Děs, naštěstí všichni nesou stejní.
No a takových je víc. Než přirozeně přiznat naprosto běžný omyl (zvláště dnes), raději vše překroutit, zašmodrchat, hlavně se nepřiznat!
Proto znovu ne, nemají vždy všichni pravdu a jejich počíání je občas dětské, jinak velmi hloupé.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Většinou to platí a oni si to dokážou okecat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ťažko sa vyjadriť bez konkrétnych informácií.
Učiteľ učí podľa prepísaných osnov. Tie by sa prirodzene mali aktualizovať podľanajnovších okolností. A práve v tomto je ten háčik, niekedy tie aktualizácie majú dlhú cestu do praxe.
Dobrý učiteľ síce trvá na učení podľa predpísaných osnov, ale súčasne si aj všíma novinky vo svojom odbore a snaží sa ich zakomponovať do učebnej látky. Ale všetko je na jeho vlastnom rozhodnutí, buď potvrdí Darwinovú teóriu, alebo sa podrobí platným zákonom
Kreacionizmus učiteľa:
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Kre­acionizmus
opičí proces – proces s učiteľom darwinovej teórie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­pi%C4%8D%C3%AD_pro­ces

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
motlajs

Učitel má vždycky pravdu a když nemá pravdu, tak má volno (a neučí tedy)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anuket

No, na 1. stupni to tak mnohdy bude. Pak se to ale ztěžuje a mnohdy je toho i na učitele moc – nikdy nemůže vědět vše. Jsme jen lidi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tomy smyk

jasně že nemá vždy pravdu je to jen člověk.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek