plebs

Má význam objednat se u lékaře případně se léčit když člověk nejí a chřadne?

Vedoucí lékař nemocnice interny odpověděl mimo jiné na léčbu pacientů. Nemá smysl pacienta léčit nejmodernějšími a nejdražšími léky, když je problém v tom že nejí a chřadne. Zdroj Deník extra.
Tak jsem pochopil když na př. mám 25 jar / nejsem milionář, celebrita, politik nebo lepšo člověk / je lépe nezatěžovat zdravotnictví nebo navštívit pokoutního felčara.

Odpovědi
elkon

Když věříš každému pochybnému webu, tak je to na tobě. Kdo má hlavu** „na svém místě“,** ten takové hlouposti neřeší.

da ny

Ano, má. Pokud člověk nezná příčinu, určitě.
Chybí odkaz (hledat ho nebudu).
Věty je vytržená z kontextu.
Mám pocit, že jste výrok velmi špatně pochopil. Dokonce nesrozumitelně položil otázku.
25 letý člověk, který nejí a chřadne, potřebuje většinou psychiatra. Pokud je známá příčina (fyziologické změny organismu/nemoc) u lidí mladých a v produktivním věku léčba smysl má. Je vždy poskytována, bez ohledu na sociální původ pacienta. 😉
Jistě také víte, že každý pacient prostě na nějaký typ léčby vhodný není.
Člověk, který nejí a chřadne, má nízkou šanci na každou léčbu.
Také jistě víte něco o psychosomatice (z 80 % se podílí na našem zdravotním stavu, vzniku nemocí).
Člověk má pro své zdraví, především sám dělat maximum (včetně psychosomatiky), změnami životního stylu a myšlení. Kdo čeká na zázrak a s nataženou rukou na prášek, mívá nižší šanci na úspěšnou léčbu. Případně na uzdravení.
To, že pacienta nelze k léčbě nutit proti jeho vůl, je zřejmé.

Ametyst

Záleží na tom, jestli chřadne, protože nejí, nebo nejí, protože má plnou hlavu starostí a strachů. Co je příčina a následek, by se nemělo míchat. Rozhodně potřebuje pomoc, a někde se musí začít. Třeba u sebe, pojmenovat problém.

plebs

Jejich Výsosti Elkon to není web ale pravda od novinářů.