Rokio

Má vyšší IQ Superman, nebo Batman?

Která z těchto dvou fiktivních postav je více inteligentní? Je to Klark, nebo Waine?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zjentek

jiná odpověď

Těžko říct>>>https://­www.youtube.com/wat­ch?v=4m4vIIstnkE

Další odpovědi
Daidal

Batman

Komiksy jsem nečetl, i když jsem se o ně TROCHU MÁLO zajímal. Pár filmů jsem viděl, ale na tom se nedá stavět. A hlavně jsou to jen komiksy…
Ale když to dám všechno stranou, tak bych řekl, že Waine. Superman je „jen“ emzák, který má právě díky tomu schopnosti a je skoro neporazitelný (i když ho zabíjí kámen :D), pokud vím tak ve svých dobrodružstvích hlavu moc používat nemusí.. Na inteligenci nestaví. Ale takový batman vlastně nemá žádné (nadpřirozené) superschopnosti – má jen obří bohtaství, díky tomu senzační věcičky, vymoženosti a má speciální trénink (v boji, taktice, charakteru,…), vede obří firmu. Takže bych řekl, že on v podstatě musí zapojovat mozek víc, než superman. Ale on má navíc i svůj tým lidí (i své mozky), takže těžko říct. Batmanovou „superschopností“ je hlavně jeho superbohatství. :D …srovejn třeba se Starkem (iron manem), který je taky super bohatý, ale k tomu je to i génius, vynálezce a podobně.

Řekl bych, že takhle určovat a porovnávat to jde líp v Marvelu. Tam na tom některé postavy staví a dokonce je to jejich největší předností, jsou to vynálezci, inovátoři, vědci, inženýři, objevitelé a podobně. Iron man, Hulk (respektive Benner), Doom, Shuri, Hank Pym, Rocket, Spiderman, Reed Richards,… V Marvel komiks mají myslím i takové statistiky na postavy – v čem vynikají, v čem jsou průměrní, v čem propadají (zahrnuje to i intelekt a taky třeba celkovou sílu, fyzickou sílu, rychlost, odolnost, atd.).

Lgee

Superman

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

*Wayne