zjentek

Má vydechovaný vzduch vždy stejnou teplotu?

Anebo se teplota vydechovanýho vzduchu odvíjí od teploty toho vdechovanýho?

(Tedy pokud je člověk 100% zdráv.)

Odpovědi
Kepler

Řekl bych, že vzduch se v plicích ohřeje, ale ne až na teplotu těla. Na teplotě vdechovaného vzduch to jistě taky záleží, ale taky na dechové frekvenci. Pokud je ale venku abnormální hic, třeba 45 st. ve stínu, tak by se měl vdechovaný vzduch naopak ochladit.

autacek

Vydechovaný vzduch má teplotu mezi teplotou vzduchu vdechovaného a teplotou lidskéjo těla. To jak moc velký rozdíl to bide závisí na rychlosti, množství i čase co vdechovaný vzduch v těle pobude.

zjentek

Taky by se otázka mohla zařadit jako adeptka do soutěže o nejlepší botaz+ na konci roku, ale to jen na okraj, o tom samozřejmě nerozhodujeme.