Danina65

Má výběr ročního období pro termín operace nějaký vliv na pozdější hojení?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Někdo se řící Měsícem, jiný neřeší.

Také čas rozhoduje o zákroku a vnímání bolesti.
Např. při návštěvě zubního lékaře – V době od 12 do 15 hodin jsme nejvíce odolní proti bolesti, Je to pravda, už nevím, kdo mně to poradil.

Záleží na každém jedinci a zda je zákrok akutní. i když dnes na tom zřejmě nezáleží. Vím od dvou svých známých.

Známá byla na operaci kyčelního kloubu, přestal nějak držet pohromadě, nemohla vůbec chodit, na zákrok ji objednali až za 2 měsíce.

Jeden známý měl velké bolesti, nemohl močit, v nemocnici ho objednali až za 6 týdnů. Druhý den zvracel, válel se v křečích. řval bolestí, manželku mu zavolala rychlou sanitku, takže ho vzali hned.

Nějak to nechápu.

„Moudrost starých praktiků říká, že nejlépe se má člověk dát operovat buď na jaře, nebo zase až na podzim. V létě je moc horko, pobyt v nemocnici je nepříjemný a rány mohou hnisat. V zimě a v předjaří je zase člověk obvykle v horší kondici.“

Zuzana Selementová
¨ttps://www.ze­na.cz/zdravi/co-vam-chirurg-nerekne-nejlepsi-je-operace-v-utery/r~i:arti­cle:791823/?re­directed=14981294­08

--
Podle fáze Měsíce

„Čím Měsíc přibývá, tím, hůře se léčí poranění a také pooperační stavy.“
http://www.spek­trumzdravi.cz/fa­ze-mesice

Jako obvykle nikoho nepřesvědčuji, jen uvádím informaci vzhledem k zadanému dotazu.

Další odpovědi
zjentek

Určitě, ale bude těžký to „utrefit“. Sice nevím proč tomu tak je, ale i tak všechno souvisí se vším.
Já třeba u zubaře někdy statečně usednu a jindy uteču. Někdy mrknu na mnou stresovanýho zubaře a zahlásím- klídek draku! Jindy se vybulím při odběru krve či moči, i když den předtím jsem při tomtéž laškoval sestru. Nebo při pouličním souboji- raz nastavím, jindy zdrham!
Něco to ovlivňuje, ale to správný načasování asi jen tak lehce nezjistíš od druhejch, zvláště to tvoje ;)

terry

Záleží na typu a potřebnosti operace.
Něco spěchá, něco ne, něčemu vadí teplo a něčemu ne.

da ny

Pokud je možné operaci plánovat, jsou vhodnější chladnější měsíce.
V letních měsících někdy rány více „hnisají“, tedy trochu déle se hojí.

http://www.spek­trumzdravi.cz/lu­narni-kalendar/2017/cer­ven
Naši předkové a některé kultury, se řídili/řídí podle fáze měsíce (každému
znamení, které během roku běží za sebou po 2 – 3 dnech přísluší nějaký orgán a ten se v daný den neoperoval Plus biologické hodiny.)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Biologick%C3%A9_ho­diny