Avatar uživatele
jirka F

Má vůbec v dnešní době cenu slibovat si před oltářem věrnost když téměř většina párů to nevydrží až do své smrti?

A za pár let se třeba rozvedou?

zdroj obrázku: pixabay

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, da ny před 979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

No, pro chlapy DNES nevýhody sňatku velmi výrazně převyšují jeho výhody. To, co mi přijde zásadní je, že se (prozatím! ;) :D) NEMUSÍ ženit, pokud nechtějí. Tím to hasne a dále platí, že: „Jak si kdo ustele, tak si i lehne!“ ;) :D :D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Kdysi to tak většinou fungovalo, ale dnes končí rozvodem polovina manželství. Taky rozvod nebýval snadný, dnes je to jako když si kýchneš. Říkat si před oltářem: „zůstanu s tebou dokud mi nepůjdeš na nervy“ by bylo dost blbé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jak víš že většina? Odkud máš ty informace? V roce 2010 to bylo 50% a to je polovina a ne většina. Novější údaj jsem nenašel. Opět zřejmě používáš nepravdivá tvrzení. A co těch 50% co se nerozvedou, i kdyby jich byla jen čtvrtina, tak pro ně má tento slib význam. A pokud vím, tak nikdo nikoho nenutí se ženit, ani rozvádět. Je to každého osobní věc a zde to nějak rozebírat, nemá žádný smysl,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tzv. Mojžíšem podané Desatero, v takové podobě, jak ho prostřednictvím církve (zejména katolické) známe je předem „odsouzeno“ k tomu, aby nebylo dodržováno. :) Většina příkazů, začínajících záporem (NE) dosahuje opaku.
Jako malý příklad uvedu rady psychologů- Pokud řeknete dítěti „Nechoď do louže!“, vstoupí do ní. „Nezlob!“ aj., neposlechne. Musíte sdělit, co chcete. „Obejdi tu louži.“ „Buď hodný.“
Pak se nabízí i otázka, do jaké míry je silná víra věřících, v jednotlivých církvích. Těch, kteří si před oltářem něco /věrnost slibují. Vše, co je zapovězeno, odjakživa lidi láká ;D Lidstvo často žilo/žije ve lži…
Je třeba si uvědomit, že monogamní svazky tady od počátku lidstva nebyly. V některých společenstvích nejsou obvyklé. V jiných je nevěra kamenována, řežou se uši. Jinde je tolerována, trpěna, odpuštěna. Někdy je to ojedinělý úkaz, jindy zvyk a druh sportu.
Říká se, že nevěra je, to nejmenší zlo v manželském svazku. Někdy manželství údajně zachrání. Člověk si těžko může být jistý sám sebou, svými sliby, že budou trvalé. Názory, přesvědčení se s ohledem na situaci v průběhu života, přirozeně mění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Je to každého věc, kde si slíbí věrnost. Na druhou stranu hromada párů spolu žijí, aniž by byli oddáni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
jirka F

Drape: Nemám odnikud informace já jen odhaduji podle toho co vidím ve společnosti. To není nějaký přesný odhad.:)

Avatar uživatele
Kepler

Přesto je tvůj odhad pravděpodobný. Není to tak dlouho, kdy rozvodem končila „jen“ 1/3 manželství. Trend je jasný.

Nový příspěvek