Má vůbec smysl být na Facebooku?

Poslední dobou o tom uvažuji, protože jak je známo, data vložená do této sociální sítě jsou snadným terčem ke zneužití. Lidi tam vkládají veškeré informace o sobě, soukromé fotografie, sdílejí každou blbost a na druhé straně číhá zaměstnavatel nebo všivý kolega. Co se týče komunikace, hodně lidí to omrzelo a dnes sem tam prohodím pár slov jen asi s 1 procentem lidí ze seznamu. Na ostatní sedá prach.

Nejlepší odpověď
fcoop

Pro někoho ano,pro někoho ne.Já tam už dávno nejsem,začal jsem mít tehdy pocit,jakoby mě někdo šmíroval.
A nakonec člověk zjistí,že je to pořád dokola,a v podstatě o ničem.
Studium nejrůznějších ujetých lidí také jednoho přestane bavit,zvlášť,když si uvědomí skutečnost,že je zcela určitě potkává každý den a nepozná je.
Jak nazvat tu spoustu lidí,kteří tam uveřejňují spoustu velmi intimních informací – o sobě,samozřejmě. Proč! to dělají?
Je to asi trochu příbuzné s vyrýváním svého jména do stromu,do zdi,do lavičky…
Takové trochu smutné a strašidelně hloupé.

Další odpovědi
anonym

Ne, nemá to smysl.

anonym

Tak pro mě Facebook má smysl, protože na něm mám stránky různých serverů.
Doplňuji:
O svém soukromí se nezmiňuji a vyjímečně napíši o své momentální aktivitě. S lidmi si „popovídám“ jednou za uherský rok – tedy spíše jim něco okomentuji. Někdy nezavítám na Facebook i několik týdnů a nebo na nic nereaguji.

javamania

Podle toho kdo na něm je!Např. 13ti letá holka se kvuly facebooku setkala s pedofilem ale utekla mu.Ale jedna paní našla svého dlouho ztraceného bratra.