Kelt

Má všechno svoje hranice?

Tak jako nejde rozpouštět látky do nekonečna, ale existuje maximální konentrace, která se dá najít v tabulkách pro každou chemickou sloučeninu, musí existovat i maximální možné nasycení prostoru informacemi. Zavedl jsem si vlastní definici, pokusím se vysvětlit, co tím myslím. Informace přenášené mobilními telefony, bezdrátové spojení počítačů, neustále se něco přenáší. Při rostoucím počtu počítačů a mobilů, družic a pod je v atmosféře něco, co narůstá. O škodlivém vlivu mobilů již bylo napsáno mnoho článků. Informace tedy narůstají a tím pádem i narůstá množství a jejich přenášený objem a rychlost přenosu. Lze toto provádět bez omezení, nebo bychom se měli obávat nějaké možné změny? Možná jsou mé obavy zbytečné, ale je lepší si položit otázku, která by předešla možným problémům. Děkuji za Vaše názory.

Nejlepší odpověď
led

Už starí druidi vedeli, že myslenie napomáha pri rozvoji človeka.
Ak pozriete na mozog prehistorického človeka a mozog súčasného človeka aj laickým okom zbadáte rozdiel. To informácie, ktoré človek pri svojom vývoji musel spracovávať prispeli aj k rozvoju jeho mozgu, jeho myslenia. Informácie viedli aj k fyzickej zmene človeka. Veď napríklad sila, ktorú musíte vyvýjať pri písaní na klávesnici, je menšia než museli vyvýjať starí sumerovia pri rytí klinového písma do bridlice.
Má všechno svoje hranice? Ano, pokiaľ sa stav nezmení…
Hranice pre príjem informácií sú dovtedy, pokiaľ nenarazia na prekážku, po ktorej následne vzniká zmena hraníc – posun hranice vedomia, následkom čoho sa menia fyzikálne a duševné vlastnosti človeka.

Další odpovědi
anonym

Nevím, jsou-li tvé obavy zbytečné – ale raději se douč fyziku (techniku) – aspoň pokud jde o přenos dat pomocí elektromagnetického vlnění…
😉
Neboj – prostor těmito vlnami nezahustíš.

Bios

Každá technologie / technika má svoje hranice, ať už v technice či biologii.
I elektromagnetické vlnění se může vzájemně rušit. Nestává se to příliš často, ale to je dáno velikostí vln a obrovským prostorem ve kterém se pohybují. Takže při opravdu velkém zhuštění sice nedojde k nasycení prostoru, ale šum informací se bude zvětšovat.