Avatar uživatele
karas

ma vedouci na pracovisti pravo mi zakazat mluvit. pracuji na dojirne, nahanim kravy

sikana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ladaadal

Jak píše Lahny, někde je to běžné, někde dokonce žádouců třeba kvůli bezpečnosti, ale zrovna u krav…? Ne, že by krávy nepotřebovaly taky důkladnou a soustředěnou práci, ale přeci jenom..........
Zkus si pročíst pracovní smlouvu, jestli tam o tom není zmínka. Jinak doporučuju zvážit možnosti změny zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Také mi to připadá jako šikana ( pokud nemluvíte v jednom kuse ). Byla jsem kdysi na brigádě a tam, abychom spolu nemohli mluvit, pouštěli z rádia „na plné pecky“ nějakou řvoucí stanici. Nešlo to vydržet. Nikdy více ! Psychické zdraví nade vše ! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nevím, jak je to zařízeno u soukromníků na dojírnách, ale jak jsem pracoval v různých firmách, tak někde se nesměli bavit ani dělníci, kteří vedle sebe (nebo naproti sobě) pracovali u jednoho stolu (jeden pracoval na výrobku pak ho přesunul k dalšímu a ten dělal jinou operaci).
Mistři to zdůvodňovali tím, že když mluvíš tak pak posloucháš co ti druhý odpovídá a tím neděláš nebo se pořádně nesoustředíš na práci a vzniká zmetek.
Bylo za to i strháváno osobní ohodnocení, popř.vyhazov z práce (neprodloužení pracovní smlouvy).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek