karas

ma vedouci na pracovisti pravo mi zakazat mluvit. pracuji na dojirne, nahanim kravy

sikana

Nejlepší odpověď
ladaadal

Jak píše Lahny, někde je to běžné, někde dokonce žádouců třeba kvůli bezpečnosti, ale zrovna u krav…? Ne, že by krávy nepotřebovaly taky důkladnou a soustředěnou práci, ale přeci jenom..........
Zkus si pročíst pracovní smlouvu, jestli tam o tom není zmínka. Jinak doporučuju zvážit možnosti změny zaměstnavatele.

Další odpovědi
marci1

Také mi to připadá jako šikana ( pokud nemluvíte v jednom kuse ). Byla jsem kdysi na brigádě a tam, abychom spolu nemohli mluvit, pouštěli z rádia „na plné pecky“ nějakou řvoucí stanici. Nešlo to vydržet. Nikdy více ! Psychické zdraví nade vše ! 🙂

anonym

Nevím, jak je to zařízeno u soukromníků na dojírnách, ale jak jsem pracoval v různých firmách, tak někde se nesměli bavit ani dělníci, kteří vedle sebe (nebo naproti sobě) pracovali u jednoho stolu (jeden pracoval na výrobku pak ho přesunul k dalšímu a ten dělal jinou operaci).
Mistři to zdůvodňovali tím, že když mluvíš tak pak posloucháš co ti druhý odpovídá a tím neděláš nebo se pořádně nesoustředíš na práci a vzniká zmetek.
Bylo za to i strháváno osobní ohodnocení, popř.vyhazov z práce (neprodloužení pracovní smlouvy).