pucipuci

Má vaše pračka 50 stupňů?

Prosím aktivní pradlenky, potřebujeme novou pračku a manželka lpí na 50 stupních.Tento údaj je málo kde. Navíc nepomůže ani manuál. Před měsícem jsme si koupili novou, přesto,že v návodu 50 neměla,tak ve skutečnosti ji šlo navolit, bohužel ji vracíme a chceme jiný typ a já už jsem z toho hledání grogy. Když už se na návody nedá spolehnout,snad pomůžete vy. Pokud požadovanou teplotu vaše pračka umí a stála do 10 tis.,prosím napište mi přesné označení, děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Je to pračka Candy, ale já ji nevlastním stojí 6,900 Kč :
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/can­dy-goy-105/

Další odpovědi
Kepler

Nejsem sice pradlenka, ale aktivní pradlák a soucítím s tvým osudem. Mám pár měsíců obyčejnou Indesit IWSC 51051. Má „jen“ 14 programů, ze kterých využívám max. tak 4. Stála 6 litrů a má kontinuální volbu teploty praní s dělením stupnice po 10 st. Peru většinou při 40, ale se stejným výsledkem jsem vypral i bez ohřevu… Záleží též na míře znečištění a kvalitě prášku.

Dochy

Naše pračka má zhruba pokojovou teplotu. Doufám. 😉

Kde ji hodláte koupit? Myslím, že nejlepší je stejně osobní návštěva obchodu a výběr na mísgě podle sortimentu. Myslím že program na 50 lze najít u většiny praček, aktualně máme beko s 5 letou zárukou (61242) a tam je automaticky nastavena teplota dle zvoleného programu, ale dál možnost změnit teplotu po 10 stupních (v rámci rozsahu povoleného pro daný program… umělina na 90 určitě nejde)

Mimochodem, tuto pračku jsme koupili poté co nám tuším u whirlpool po 2 letech a 2 týdnech odešli ložiska. U beka nám po 2,5 roce odešlo topné těleso kvůli usazeninám, přestože na pračcce je obrovský poutač, že topné těleso má spec. ochranu na usazeniny a vydrží 100× déle než běžné topné těleso. Naštestí výměna v záruce (a od opraváře doporučení na časté čištění)

Lamalam

Naše to neumí, ale babička má AEG Lavamat L76275FL a ta 50°C umí. Stojí okolo 10 000 Kč.

arachis

Chce to trochu více údajů. 4–5 nebo 7–8kg. otáčky 1000–1600? Já nemám kde sušit, u mě je 1400 otáček minimum a je nás 5, takže alespoň 7 kg. Ono se tam celých 7 kg nemusí dát. Mám teď aristonku Hotpoint WMD 843BS EU , má 50, ale šíleně dlouhé programy a když člověk přidá máchání, tak jsem u času kolem 4 hodin. :(

lota

Ne, dokonce se divím, že to nějaká pračka umí. Být to má žena, řeknu jí, když na tom trvá, ať si ji najde/koupí sama, já když budu hodná, tak ji zaplatím. Promiň, ale to u vás asi neprojde, že?