Hakunamatata

Má v sobě kůra citrusů víc chemie než třeba jablko?

Je jasné, že všechno se stříká – jablka, broskve, citrusy, rajčata…

Myslíte, že kůra citrusů má v sobě více chemického sajrajtu než ostatní ovoce a zelenina? Nebo že je to jen předsudek, protože většinou je u nich uvedeno, že kůra je chemicky ošetřena a tak ji vehementně loupeme a vyhazujeme i když je v ní nejvíc vitamínů. Pokud ano, máte pro to nějaké argumenty?

Já osobně si myslím, že to vyjde nastejno. Citrusy jen omyju a odšťavňuji i se slupkou.

Nejlepší odpověď
Krepy

Přesto je třeba, abyste se na citrusových plodech něčeho vyvarovali: kůry. Citrusové plody jsou po ruční sklizni – mechanizovaná sklizeň je poškozuje – ošetřovány stimulátorem zralosti, omývány a impregnovány voskem. Jako nezbytná ochrana pro transport z teplých krajů k nám se k nim přidávají i silné prostředky na ochranu proti plísním a jiným škůdcům. Jedná se hlavě o tyto zdraví škodlivé substance: bifenyl (E 230), orthofenylfenol (E 231), orthofenyfenolát sodný (E 232) a thiabendazol (E 233). U pracovníků, kteří přicházeli do kontaktů s posledními dvěma zmíněnými látkami, bylo zjištěno poškození jater a nervů. Dokonce jsou známy i smrtelné otravy.

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/citrusove-ovoce/

Další odpovědi
marci1

Naše rodina nekonzumuje ani kůru z citrusů, ani slupky z jablek. Jablka jsou také navoskovaná, kvůli přepravě a skladování.http://www­.coop.cz/maga­zin/1_2004/ci­rusove_plody.html

Kristinka

my zase kupujem lacnejšie jablka nie sú navoskované ale nemajú tiež tie známe chemikálie čo chránia jablká pred plesňou napríklad??