IQ tykve

Má v sobě člověk, z anatomického hlediska, svíčkovou, to znamená nejméně namáhaný sval v těle ?!

Nejlepší odpověď
quentos

u některých mužů je jejich svíčkovou pohlavní úd.

Další odpovědi
anonym

Svíčková je velmi ceněnou částí hovězího masa. Je to svalovina bedrovců, ležící jako pruh pod páteří na obou stranách, takže u člověka by to měla být svalovina
v oblasti beder.
Bedra jsou u lidí část zad od pánve k hrudníku.
Nejméně namáhaná část lidského těla to asi nebude, možná to bude tím, že se lidstvo přestalo pohybovat po čtyřech nohou.

autacek

„nejméně namáhaný sval v těle ?!“

U některých lidí je to mozek ;)

Ale k dotazu, anatomicky je v lidském těle něco obdobného, ale jíst bych to nechtěl.

anonym

ano,má, no nejsem si ale jistá, jestli je ten sval tak málo namáhaný, mě bolí jako šlak

mosoj

Já jsem si v zimně přetrhl jeden pletenec čtyřhlavého stehenního svalu. Je to sice kýta, ale to by jsi koukal, ten sval vůbec nic nedělá !