RickTWD

Má v dnešní době žurnalistika nějakou váhu?

V 80. letech 20. století bylo novinářství váženým povoláním.
Dnes však může psát každý (viz. amatérské blogy) a není to taková rarita.
Dalo by se říci, že novinařina upadá.
Co si o tom myslíte Vy?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Žurnalistika upadá.

Ty doby, kdy žurnalisté chteli vědět co nejvíc, jsou pryč. Dnes nechtějí raději vědět a zavírají oči před realitou. Slyšela jsem vtip, kdo je to investigativní novinář: Odpověď: Ten, který se dostane při googlení až na stránku 2. 🙂

Další odpovědi
aliendrone

Žurnalistika upadá.

NJN, máme „informační věk“. Byly doby (v předminulém století), kdy to, co napsaly londýnské Timesy platilo jako zákon. Ještě v první polovině minulého století platila BBC za vysoce seriózní informační zdroj (a to i v době válečné cenzury!), jenže dnes už jaksi NEJDE o informace jako takové (jejich poskytování, kde korektnost byla hlavní prioritou), ale o jejich využívaní ke kontrole a řízení myšlení příjemců (včetně běžných komerčních praktik).

Nemůžeš se tedy divit, že z kdysi úctyhodného novinářského povolání se vyvinuli dnešní „presstituti“. Venkoncem se to netýká jen jich, ale i soudců, politiků (jakkoliv ti byli VŽDY v tomto ohledu přirozeně na štíru) a mnoha dalších profesí. ;) :D :D

ten který je

Žurnalistika upadá.

Dnes působí v mainstreamu snad už jen presstituti.Takovým posledním a opravdovým novinářem byl Jan Petránek.

dubraro

Žurnalistika upadá.

Váhu má. Bohužel spíše škodlivou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.