ReHu

Má uvolňování složek ze skořice nějaké specifické podmínky?

Mám na mysli třeba délku louhování či teplotu nápoje.
Jak dlouho je vhodné máchat kousek skořice v nápoji, aby se uvolnily potřebné látky? A stačí nápoj teplý nebo je lépe horký či přímo vroucí?
Díky.

Nejlepší odpověď
annas

U přípravy skořicového čaje se uvádí toto:

Skořicový čaj
„Potřebujeme: 1 čajovou lžičku nalámané skořice, 2 dl vroucí vody
Postup: Skořici přelijeme vroucí vodou a vše necháme 10 minut louhovat. Pak přecedíme a můžeme popíjet. Nápoj chutná lépe teplý.“

Další využití skořice najdete v odkazu.

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/skorice-s-vanilkou-ma-afrodiziakalni-ucinky/#ixzz3um­WUJh71