kablik

Má umístění Wifi modemu vliv na šíření signálu, případně na dosah?

Mám PC stolek s poličkou ve spodní části což je výhodný místo pro jeho umístění.

Nejlepší odpověď
gecco

Umístění může mít vliv – na dosah a i rychlost komunikace…
Obecně – čím méně překážek bude mezi anténou wifi a počítačem, tím lépe (pokud bude v těsné blízkosti počítače – v jednom stolku, je to OK).

Další odpovědi
mosoj

Umístění modemu či překážky ( zejména zdi) mají zcela určitě vliv na dosah signálu. Není to ale nijak kritické, pokud se nejedná o extremní případy.
Ještě více než umístění modemu má na šíření jeho signálu vliv jeho natočení (nasměrování). Uvnitř modemu je totiž rámová anténa, která je směrová.

Clouseau

Víc než fyzické umístění modemu mají vliv vodivé překážky (stínění) mezi anténou modemu a zařízením se kterým modem komunikuje. Nábytek pokud nemá souvislé kovové části zpravidla neznamená žádnou překážku. Paneláková zeď, případně zeď montovaného domku kde jsou pásy z tenké hliníkové folie vadí dost podstatně. V žádném případě v modemu není rámová anténa. Používají se antény typu lambda/4 s protiváhou. Moderní modemy podle normy n mají antény dvě až tři a jejich natočení zpravidla nemá vliv..