sptmbrlmns

Má učitel právo zabavovat osobní předměty?

Učitelka musela odejít ze třídy uprostřed hodiny a tak nám zadala práci. Když se po dvaceti minutách vrátila, všichni jsme už měli práci vypočítanou a já a spolužačka jsme si četly. Učitelka nám knihy okamžitě zabavila s tím, že se těší „až si je doma taky počte“. Měla vůbec právo na to je zabavit? A ještě na dobu neurčitou?

Nejlepší odpověď
Pepa25

V souladu s školním řádem. Předpokládám, že tam máte něco takového:
„Škola nezodpovídá za poškození nebo ztrátu předmětů, které žák nepotřebuje k vyučování, pokud nejsou odloženy na místa k tomu určená. V případě narušování výuky těmito předměty mohou být žáku zabaveny a uloženy v kanceláři školy, kde si je může vyzvednout pouze zákonný zástupce žáka.“

Další odpovědi
Kelt

Učitelka mi zabavila ladičku, protože jsem ji o přestávce předváděl. Naštěstí druhý den jsme dělali úklid ve sborovně, tak jsem si ladičku vzal nazpět.

mosoj

Co jako měla dělat. Chceš ji žalovat?

iceT

No a kdybyste si četly v učebnicích, tak vás ještě pochválí.

xiperio

Pokud to nesouvisí s výukou, tak ano.