má učitel právo držet žáka po škole jen za to že se pořádně nenaučil látku a dostal u zkoušení za 5 ???

Nejlepší odpověď
tom004

A,nemá žák povinnost do školy se co nejlépe připravit a vypracovat domácí úkoly??? Když už se ptáš jaká má učitel práva,tak by ses měl/a také zajímat o to,jaké jsou Tvé povinnosti.

Další odpovědi
jmhad

nemá,platí rozvrh hodin.To by muselo být předem oznámeno a schváleno ředitelem.Ale učitel to na druhé straně myslel dobře,když chtěl aby se žáček doučil ve škole,když na to doma zřejmě neměl čas či podmínky.

anonym

Je vidět,že jste nezažili školství před rokem 1989! To bylo na denním pořádku .

WeeBear

Pokud se ti snažil látku vysvětlit, tak nevidím problém se „vztekat“. Pokud to není poprvé a domlouval ti, tak se také není moc čemu divit..

Každopádně je pravda, že pokud tě držel násilím, proti tvé vůli, tak to není přijata pomoc tebou z jeho strany, ani to nemá nijaký efekt, jelikož k dotyčnému budeš mít už jen kvůli toho nesympatie a výsledek nula, nic.

Být Tebou, tak se připravuji do školy a pak se vyhneš jak pětce, tak tomu, že budeš po škole.

01Ricco

Právo asi nemá, nicméně dobře dělá a ještě by měl přidat nějaký tělesný trest.

kropitko

V žádném případě nemá. Já jsem tohle řešila několikrát. To ještě, když k nám autobus jezdil jednou za 2–3 hodiny. Kluci pak mrzli na zastávce, já měla strach kde jsou. Když měli odpolední vyučování a pak zůstali ještě po škole, tak dokonce jezdili domů za tmy. Pak jsem je hledala, domů od autobusu cca 3 kilometry, fakt zážitek.

Jirka11111

Je to sporné a nejspíš v právním řádě čr by neuspěl, každopádně z největší pravděpodobností učitel na tohoto konkrétního žáka „nezanevřel“ a snaží se o nějakej způsob „trestu“ za nenaučenou látku. Mnoho rodičů se bude cukat a vymlouvat na jiné hodiny příchodů dětí domů a potížích spojených s tím. Jenže, pokud musí rodič opakovaně řešit s učitelem „po škole“ tak je něco v nepořádku, to znamená, že dítě dělá, nebo naopak nedělá ve škole co by mělo a náprava se nekoná. Otázka zní: Kdo může za zlobivé dítě, nebo neučící se dítě? Samozřejmě spousty rodičů budou prskat,ale může za to rodič. Prvořadě za pořádně nenaučenou látku a tím pádem za „poškole“ může žák a druhořadě rodič,kterej se nestará,nebo stará špatně,či nedůsledně.Další otázka je: Jak by měl učitel řešit „lenost“ žáků (a jejich rodičů) ? Učitel může dát známky, může dát poznámky,ale to jsou jen „psaníčka“ pro rodiče.Pokud je to bez efektu, jak říci „uč se nebo poslouchej“ ? žák zůstane po škole,to znamená zásah do časového rozvrhu dítěte a někdy i jeho celé rodiny.Protože školní docházka je povinná,tím pádem učitel jako takovej nemá moc prostředků donutit „horší“ žáky k lepším výkonům, fyzický trest? myslím,že to neni to pravé ořechové. Trest „po škole“ je asi protiprávní,avšak ve vjetšině případů podporován od lidí a přijímán. Avšak morálně je asi správný- zvláště pokud žák ví za co, – což rodiče se často dozví od dětí něco jiného (které dítě nelže 🙂 který dospělák nelže ? 🙂 Na to je nejlepší pro „žáka“ zeptat se na odpovídající míru trestu a názor jiného učitela- nejlépe třídního.(nemusí být podmínkou) Pro rodiče: chodit na třídní schůzky a pokud jsou potíže, zajímat se o dítě v průběhu celého roku.