Avatar uživatele
MrnousakCZE

Má učitel na střední škole právo udělit známku za estetickou úpravu poznámkového sešitu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na některých školách mají napsané přímo ve školním řadu, že se při klasifikaci hodnotí úprava sešitu. Důležité je to v cizím jazyce, nedbalost může způsobit chyby, podobně i v matematice.

Učitel má povinnost kontrolovat seštity – chybějící kontrola = nedostatek při hospitaci a inspekci.

Přece ve školním řádu je napsané, co se započítává do známky – „analýza výsledků činnosti žáka“. Do tohoto bodu se dá zahrnout leccos.

Nepíšete, o který předmět jde. Když se bude učitel rozhodovat třeba mezi 2 či 3, tak se přikloní k horší známce, třeba nepřipravenost na výuku.

Přece jde o výchovně vzdělávací proces, takže i estetická výchova je součástí tohoto procesu. I když hodnocení výchovy má jiná měřítka.

Je třeba, abyste respektovali pokyny učitele, který je vaším nadřízeným.

Záleží na okolnostech, zda zápisy v sešitě ovlivily vaši klasifikaci, jak sešit vypadá atd., nedá se jednoznačně odpovědět.

Upravil/a: annas

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, vagra, MrnousakCZE Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě. Neměl by snad mít?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Jistě, okraje i výzdoba první stránky vždy za jedna. Pak už to bylo horší…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Co to meleš? Jaké právo?
Učitel stanovil nějaké kritérium hodnocení a žáci jsou povinni ho bez námitek splnit.
Respektovat autoritu je pro život naprosto nezbytná dovednost bez ohledu na to, zda je člověk v zaměstnání nebo podniká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Bohužel ano. Sám jsem s tím teda problém neměl, měl jsem ukázkové sešity, které si pak brali i učitelé, aby podle nich mohli učit, ale vždy mi to přišlo nedůstojné a zbytečné.

Soustředil jsem se víc na to, co má člověk v hlavě než v sešitě. Je to vizitka člověka samotného a jeho povahy, ve škole se mají rozvíjet vědomosti a ne krasopis. Většinou na tomhle bazírovali předpotopní učitelé, jejichž předmět nebyl nijak záživný, nejčastěji dějepis, zeměpis a literatura. Osobně jsem chodil na elektrotechnickou školu a v technických předmětech každý na úpravu sešitu kašlal, k čemu ti je, že to je v sešitu krásné, když u tabule neřekneš nic? Díkybohu za vysokou, kde je to každému putna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… prase (neestét) si zaslouží pár výchovnejch vždycky, bez ohledu na věk …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
replicator

Vysvětlím jak jsem to pochopil z praxe.
Učitel hodnotí žáka, na některých školách se propadá dokonce za průměr 3.0…
Učitel může klidně změnit někomu známku na vysvědčení z 1 na 5, pokud ho třeba žák něčím naštve či nesplní pololetní velkou práci. ( Jednou měl žák z mé třídy takovou vtipnou poznámku, že nikdy číst knihy nebude :D )

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek